Awaria pieca ? jakie drzwiczki piecowe kupić?

drzwiczki piecowe

Jak niemal wszyscy, którzy mają dom wiedzą, rzeczy takie jak piec, psują się w najmniej odpowiednim momencie. Tak było i tym razem u mnie. Była zima, mocniejsza, niż wszystkie ostatnimi laty. Wiedziałem, że z moim piecem dzieje się coś nie tak, jednak silna zima nie dawała mi możliwości wymiany go.

Drzwiczki piecowe to ważna sprawa

drzwiczki piecoweJednak prędzej zacząłem się zastanawiać, jaki kupić, w razie gdyby awaria wystąpiła. Szukałem, czytałem dowiadywałem się i raz, trafiłem na fajną promocję. Byłem w sklepie mniej znanym, na uboczu jednak słyszałem od znajomego, że ceny same w sobie są naprawdę dobre, a tutaj taki piec, jaki mnie interesował akurat obniżony o dwa tysiące złotych! Cena sama w sobie była wysoka, ponieważ chciałem mieć piec żeliwny z podajnikiem no i skoro z podajnikiem to oczywiście miał być to piec na węgiel. Ogólnie zawsze twierdziłem, że piec grzewczy wolnostojący powinien być na węgiel. Piec był fajny, ponieważ miał niezniszczalne ruszty piecowe, a dodatkowo drzwiczki piecowe były tak duże, że można było tam wrzucać naprawdę duże kawałki drewna. Kupiłem ten piec, kiedy zadzwoniła do mnie żona, że nasz piec się właśnie rozwalił. Mróz w ten dzień był przeraźliwy, więc domownicy musieli ogrzewać się za pomocą piecy elektrycznych. Jednak ja już jechałem z piecem, dlatego może ten przypadek nie był taki straszny. Znam przypadek, kiedy to moim znajomym piec zepsuł się wieczorem 24 grudnia, kiedy to wszystko jest już zamknięte, a dodatkowo 27 przypadał jeszcze w niedzielę, więc musieli wytrzymać przeszło 3 dni w takim a nie innym okresie bez ogrzewania. Mimo, że mieli spędzać te święta razem, w domu to jednak dość szybko wyjechali do rodziców jednej ze stron. Jakoś się nie dziwię, że podjęli taką decyzję.

W końcu kto by chciał siedzieć w domu, gdzie temperatura wynosi 12 stopni Celsjusza, albo i mniejszej, ponieważ nadciągał wtedy dość silny orkan, gdzie wiatr miał osiągać ponad 100km/h. Co by nie powiedzieć, nasz przypadek przebiegł i tak bardzo łagodnie w stosunku do tego, jakie mają inni ciekawe historie związane z awariami pieca.

Dodaj komentarz