Balustrady aluminiowe oraz szklane

Balustrady systemowe

W nowym domu czy podczas generalnego remontu można zdecydować się na zakup elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz w jednym konkretnym stylu. Przepięknie prezentuje się zwłaszcza nowoczesny styl we wnętrzach, który doskonale pasuje do młodych ludzi sukcesu.

W nowoczesnym stylu utrzymane mogą być także schody oraz poręcze i balustrady systemowe.

Balustrady systemowePrawdziwym hitem w ostatnim czasie są balustrady aluminiowe. Aluminium, które wykorzystuje się do budowy balustrad zarówno we wnętrzu budynku, jak i na zewnątrz zawsze jest najwyższej jakości. jest pokryte warstwą farby antykorozyjnej, dzięki czemu jest odporne na rdzę i doskonale zachowuje się nawet na zewnątrz budynków. Balustrady systemowe mogą składać się z elementów aluminiowych oraz elementów drewnianych, które łączy się w jedną całość na poręczy schodów. Pochwyt poręczy może być drewniany, zaś tralki i inne elementy balustrady mogą być wykonane z drewna. Nie zawsze stosuje się również tralki pionowe, ale coraz częściej inwestorzy decydują się na zakup tralek poziomych, które nadają całej balustradzie jeszcze bardziej nowoczesnego wyglądu.
Wspaniałe połączenie stanowią również balustrady wykonane z połączenia elementów aluminiowych i szklanych. Dostępne i wykonywane na indywidualne zamówienie są nawet balustrady, które w całości wykonane są ze szkła. Pochwyt poręczy może być jedynie aluminiowy lub drewniany. Poręcze szklane są wykonane ze specjalnego rodzaju szkła hartowanego, które jest bardzo mocne i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Szkło jest trwałe i nie można go łatwo stłuc. Nie ulega także zarysowaniu i zniszczeniu nawet wtedy, kiedy w domu są małe dzieci. Trzeba mieć jednak na uwadze, że balustrady balkonowe wykonane w całości ze szkła mogą być trudne do utrzymania w czystości.

Cała powierzchnia balustrady będzie wymagała systematycznego czyszczenia i mycia za pomocą płynów do mycia szyb. Z całą pewnością nie będzie to zbyt łatwa praca. Balustrady szklane należą także do najdroższych dostępnych na rynku.