Budownictwo

Balustrady do samodzielnego montażu

balustrady do samodzielnego montażu

Budując schody czy taras musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu tych miejsc. Upadek kogoś nawet z niskiej wysokości może skończyć się groźnie. Dlatego na wszelkich elementach, gdzie jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo upadku stosuje się specjalne zabezpieczenia w postaci balustrad.

Balustrady łatwe do zamontowania

balustrady do samodzielnego montażu	Te dodatkowo ułatwiają nam wspinaczkę po schodach. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się balustrady ze szkłem. To estetyczne elementy, idealnie podkreślające nowoczesny charakter miejsc. Wybierając odpowiednio grube szkło, które zostało zahartowane, nie musimy martwić się o jego wytrzymałość – to solidny materiał. Szukając odpowiedniego rozwiązania dla swoich potrzeb, możemy natknąć się na balustrady, których montażem zajmują się profesjonaliści lub te, które możemy zamontować samodzielnie. Nie musimy bać się takiego rozwiązania. Często jest ono tańsze, ponieważ odjęty jest koszt pracy montażu fachowców. Z instrukcją bez problemu poradzimy sobie z samodzielnym składaniem i mocowaniem balustrady. Pamiętajmy, że nowoczesne balustrady do samodzielnego montażu zostały stworzone właśnie z myślą o tym, by nawet laik był w stanie skonstruować z nich funkcjonalne zabezpieczenie.

balustrady do samodzielnego montażu	Przed wyborem konkretnego modelu musimy zastanowić się, do czego będzie służyć balustrada – zwłaszcza, czy będzie zamontowana wewnątrz pomieszczenia, czy zostanie narażona na działanie czynników atmosferycznych. Szczególnie wytrzymałe są rozwiązania z elementami ze stali nierdzewnej. Ta jest odporna na czynniki atmosferyczne, a także na działanie większości związków chemicznych. Ze względu na swoją wytrzymałość można używać tego typu balustrad w montażu zewnętrznym, a także w obiektach użytku publicznego. Jednak dzięki nowoczesnemu i eleganckiemu wyglądowi zyskują coraz szersze grono zwolenników także wśród klientów prywatnych. Możemy dodatkowo wybrać, czy stal ma mieć wykończenie z głębokim połyskiem czy matowe. Każde sprawdzi się niemal we wszystkich rodzajach wnętrz. Jednak przede wszystkim uzupełni minimalistyczne wnętrza aranżowane z myślą o nowoczesnym stylu. Dopasowanie idealnie do naszych potrzeb zapewni nam zamówienie odpowiedniej balustrady do samodzielnego montażu na wymiar. Dzięki temu możemy stworzyć taki wzór, jaki będzie nie tylko funkcjonalny, ale też wpasowany w nasze gusta estetyczne.

Do wyboru szkła w nowoczesnych balustradach zwykle poleca się to przezroczyste, mleczne lub brązowe. Musimy zastanowić się, jaki typ będzie odpowiedni. Pamiętajmy, że zahartowanego szkła nie możemy już przewiercać – dlatego dokładnie przemyślmy projekt, zanim oddamy go do realizacji.