Basen w ogrodzie to luksus, na który cię stać

zadaszenia basenowe

Baseny w przydomowych ogrodach najczęściej kojarzą się Polakom z bajecznymi posiadłościami milionerów lub bohaterów brazylijskich seriali. Posiadanie basenu to niewątpliwie oznaka prestiżu, która staje się powoli dostępna także dla przeciętnych Kowalskich, niemających wiele wspólnego z rodami południowoamerykańskich krezusów.

Zadaszenia basenowe uchronią przed słońcem

zadaszenia basenoweBaseny ogrodowe jakie spotyka się w naszym regionie to zazwyczaj przenośne konstrukcje, które kupuje się w marketach budowlanych i następnie montuje samodzielnie. Zaletą takich instalacji jest z pewnością niska cena jaką trzeba zapłacić za frajdę oraz możliwość szybkiego demontażu po sezonie. Wadą są niewielkie rozmiary i poczucie „moczenia się w brodziku” zamiast pływania. Z tego właśnie powody coraz więcej osób decyduję na rozwiązania trwalsze, które zapewniają wyższy poziom komfortu. Mowa tu o basenach wybudowanych na posesji.Terminu budowa nie należy tu jednak rozumieć dosłownie, bowiem na rynku sporą popularnością cieszą się konstrukcje gotowe, które montowane są z elementów przez wyspecjalizowane firmy. Od basenów przenośnych, czy dmuchanych różnią się przede wszystkim gabarytami. Są to baseny, w których bez przeszkód można pływać. Decydując się na duży, stały basen w ogrodzie warto także pamiętać o zapewnienie mu odpowiedniej ochrony, zwłaszcza poza sezonem. Nieocenione usługi oddają tu zadaszenia basenowe montowane na stałe. Mają one tę zaletę, że ochronią zbiornik przed niechcianymi śmieciami, które mogłyby dostać się do wody z otoczenia. Zastosowanie zadaszenia oszczędzi naprawdę dużo pracy osobie zajmującej się czyszczeniem basenu. Nie będzie ona musiała, na przykład, wyławiać setek liści lubiących pływać po powierzchni jesienią.

Najważniejszą jednak zaletą zadaszenia jest to, że zapobiega on przypadkowemu wpadnięciu do wody dzieci lub zwierząt domowych.