Baterie umywalkowe czasowe – gdzie warto zamontować?

baterie umywalkowe czasowe

Rachunki za zużytą wodę bywają problematyczne dla wielu osób, w tym właścicieli przedsiębiorstw, jak i prywatnych posiadłości. Na każdym kroku staramy się ograniczać wykorzystywanie wody pitnej z uwagi na oszczędność pieniędzy, a także dobro naszej planety. Jest wiele sposobów, aby zaoszczędzić wodę, jednak najprostszym z nich jest montaż odpowiedniej armatury, która za nas będzie kontrolowała to, ile powinniśmy jej zużywać.

Automatyczne baterie umywalkowe

baterie umywalkowe czasowePrzykładem takiego urządzenia są baterie umywalkowe czasowe – co to właściwie jest i w jakich miejscach się przyda? Czasowe baterie umywalkowe, jak sama nazwa wskazuje, aktywują strumień wody wyłącznie na określony czas. Sposób aktywacji może się różnić w zależności od wybranego urządzenia. Użytkownik korzystający z umywalki wystarczy, że zbliży dłonie pod baterię, a zamontowany czujnik wychwyci ruch i uruchomi strumień wody. W niektórych urządzeniach wymagane jest jednokrotne naciśnięcie przycisku. W zależności od ustawień baterii umywalkowej czas płynięcia wody może trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund – jest to wystarczający czas, aby umyć dłonie.

baterie umywalkowe czasowePrzykłady takich rozwiązań można najprędzej spotkać w obiektach użyteczności publicznej, takich jak galerie, siłownie, baseny, ośrodki wypoczynkowe lub hotele. Dlaczego montuje się je akurat w takich miejscach? Jest ku temu kilka powodów, pierwszy z nich to przede wszystkim wspomniana oszczędność pieniędzy. Wiele gości, klientów i osób odwiedzających nie interesuje się kosztami, jakie poniesie właściciel obiektu, dlatego zazwyczaj maksymalnie odkręcają wodę i bardzo późno ją zakręcają, a czasami nawet zapominają o tym. Wówczas woda potrafi płynąć nawet przez kilka godzin, przez co rachunki są znacznie wyższe. Uchronić mogą przed tym polecane baterie umywalkowe czasowe, które automatycznie wyłączą się, jeśli gość przestanie z nich korzystać. Urządzenie bywa również pomocne dla osób niepełnosprawnych i osób ceniących sobie higienę – jest wygodniejsze w użytkowaniu i może być bezdotykowe. Baterie umywalkowe czasowe mają wiele zastosowań – nawet o 70 procent zmniejszają koszta zużycia wody, są higieniczne i intuicyjnie proste w użytkowaniu, a także chronią budynek przed zalaniem, jeżeli korzystający zapomni zakręcić wodę.

Montuje się je w obiektach użyteczności publicznej, a także w domach i mieszkaniach. Sprawdzą się w rodzinach, gdzie są dzieci, gdyż te mogą nie być świadome, jak wysokie koszta ponoszą rodzice i bardzo często nie zwracają uwagi na to, w którym momencie zakręcić wodę.