Chatka wróżki chrzestnej i meble shabby chic

meble shabby chic

Zastanawialiście się kiedyś, jak mogłaby mieszkać bajkowa wróżka chrzestna, znana choćby z historii o Kopciuszku czy Śpiącej Królewnie? Biorąc pod uwagę, że obie bajki dzieją się we Francji, można obstawiać, że lubiłaby styl prowansalski i podobny do niego styl shabby chic.

Meble shabby chic są kobiece

meble shabby chicDlaczego właśnie te dwa style? Ponieważ mają w sobie coś prostego i zarazem bajkowego, i na pewno pasowałyby do dobrodusznej i babcinej wróżki chrzestnej. Na pewno spodobałyby się jej proste, stylizowane na stare i malowane na biało meble shabby chic, które są po prostu niezwykle kobiece, a odpowiednio zestawione z dekoracjami tworzą bajkowy charakter wnętrza. A po jakie artykuły dekoracyjne taka wróżka mogłaby sięgnąć? Na pewno polecono by jej niezwykle wręcz klimatyczne lampy prowansalskie z materiałowymi abażurami, które niesamowicie wręcz rozpraszają światło i nadają wnętrzu ciepła, którego nie zapewni żadna inna dekoracja. A gdyby domek tejże wróżki był malutki i musiała się ograniczać z ilością posiadanych przedmiotów i dekoracji? Wtedy warto łączyć funkcje dekoracyjne i użytkowe. Na przykład duże lustra dekoracyjne nie tylko powiększą optycznie przestrzeń, jeśli tylko zostaną odpowiednio umiejscowione na ścianie, ale będą równocześnie stanowiły ozdobę tej przestrzeni dzięki bardzo ładnej rzeźbionej ramie.

Co jeszcze mogłoby się jej przydać? Na pewno dużo roślin w doniczkach ? ceramicznych i metalowych ? takich jak kwiaty i zioła. Dekoracyjne porcelanowe wazoniki, fajansowe dzbanki i czajniczki, a do tego dużo zdobionych poduszek. 

Dodaj komentarz