Czy chemia zachodnia jest lepsza od tej na rynku polskim?

Od dość długiego czasu w Polsce panuje przekonanie, że produkty zza zachodniej granicy są lepsze jakościowo niż te, które producenci oferują w naszym kraju. Na rynkach i bazarach pojawiają się stoiska, na których właściciele wykładają niemiecki towar, reklamując jego lepszy skład i lepsze działanie od polskich odpowiedników.

Chemia niemiecka jest popularna

chemia niemieckaChemia niemiecka cieszy się coraz większą popularnością – powstają nawet sklepy internetowe, w których można zakupić tego typu wyroby. Choć producenci zapewniają, że receptury produktów są identyczne, niezależnie od tego, na jaki rynek dany towar jest przeznaczony, sami klienci uważają inaczej. Porównując składy, nie raz można zauważyć różnicę: na przykład zastosowanie oleju palmowego (który uznawany jest za substancję szkodliwą) w produktach polskich zamiast oleju słonecznikowego, tak jak ma to miejsce w produktach na rynek zachodni. W przypadku chemii niemieckiej, mówi się o tym, że proszki i płyny są po prostu bardziej skoncentrowane – a co za tym idzie, ich mniejsza ilość daje ten sam efekt, co większa ilość produktu z rynku polskiego. To sprawia, że chemia niemiecka jest bardziej wydajna, choć niewiele droższa.

chemia niemieckaSklepy internetowe zajmujące się sprzedażą chemii, w swojej ofercie umieszczają nie tylko proszki, płyny do prania i płyny do płukania, ale też środki czyszczące – odkamieniacze, mleczka, spraye do mycia szyb, płyny do dezynfekcji toalety i wiele innych. Zainteresowaniem polskim klientów cieszą się także preparaty do zmywarek, odświeżacze powietrza, ale też kosmetyki pielęgnacyjne – warto tutaj wspomnieć o wysokiej jakości balsamach i olejkach dla dzieci, kremach pielęgnacyjnych oraz szamponach dla niemowląt. Z pewnością rodzice, którym zależy na tym, aby dostarczać dziecku jak najlepsze dla ich skóry produkty, z chęcią skorzystają z możliwości wypróbowania towaru niemieckiego i porównania go z polskimi odpowiednikami. W sklepach z zachodnim asortymentem znajdziemy również pasty do zębów, mleczka do demakijażu, pianki do golenia, wody po goleniu, szampony, mydła i wiele innych. Wiele osób, które zaopatrują się w sklepach w polskie produkty, narzeka na ich jakość i wydajność, jednak uważa, że nie ma na to żadnego wpływu – tymczasem jest inaczej.

Jeżeli coraz więcej ludzi zacznie zdawać sobie sprawę z tego, jaka jest różnica między produktami na polskim rynku a zachodnim, a także zacznie kupować towary sprowadzane z Niemiec, wówczas może producenci uświadomią sobie, że klienci nie są tylko biernymi konsumentami, a rozważnie robią zakupy, decydując się na wybór najlepszych jakościowo produktów.

Dodaj komentarz