Od czego zależy trwałość basenu ogrodowego?

Niezwykle często chcielibyśmy sprawić naszej rodzinie coś, co by ją niezmiernie uszczęśliwiło. Niesamowicie dobrym pomysłem byłby po prostu basen ogrodowy, a w szczególności w przypadku, gdy mamy dzieci. Maluchy na pewno ucieszą się z tego, a rodzicom zagwarantuje to więcej spokoju i relaksu w gorącym, letnim okresie.

Baseny kąpielowe wysokiej jakości

baseny kąpieloweJednak jest to dość spory wydatek i często boimy się, że coś pójdzie nie tak i nasze pieniądze pójdą w błoto stworzone z wody wylewającej się z basenu. Dlatego też całe przedsięwzięcie należy odpowiednio zaplanować. Liczy się ogromna ilość czynników w procesie tworzenia takiej konstrukcji. Musimy pamiętać, że trwałe baseny kąpielowe to nie tylko te dobrej jakości, ale także te, o które dbamy i są odpowiednio przygotowane. Dlatego też sam proces przygotowania wykopu pod basen jest niezwykle ważny i jego złe wykonanie może znacząco zmniejszyć żywotność naszego zbiornika wodnego. Należy pamiętać, że nie każdy grunt nadaje się pod zamontowanie takiego basenu. Ziemia zbyt gliniasta, czy błotnista niestety nie będzie zbyt dobrym miejscem pod przygotowanie. Komorę pod basen należy odpowiednio wybetonować przed jego zamontowaniem, a w terenach mokrych i mocno osypowych może być to bardzo trudne.

baseny kąpieloweDodatkowo intensywne ruchy gruntu na takich terenach mogą poskutkować w pękaniu betonu, a co za tym idzie w późniejszych uszkodzeniach naszego basenu. Niezwykle ważnym jest zabezpieczenie basenu przed właśnie takimi ruchami, dlatego warstwa betonu musi być odpowiednio gruba i musi ona izolować nasz zbiornik od gruntu. Dodatkowo służy to lepszej termoizolacji. Baseny tego typu zwykle są już izolowane, jednak bardzo zimny grunt może sprzyjać większym utratom ciepła, nie można więc pomijać tego kroku jeśli nie chcemy mieć ciągle zimnej wody w basenie. Dodatkowo ważna jest odpowiednia eksploatacja, dlatego też potrzebna jest nam cała obowiązkowa aparatura łączne ze skimmerami, filtrami i pompami. Pozwala to zachować większą czystość wody i zredukowania ilości zanieczyszczeń. Dzięki czemu eksploatacja basenu jest zdecydowanie mniej pracochłonna, a cały proces jest praktycznie zmechanizowany. Nie musimy więc ciągle latać z wybierakiem i wydobywać piasku z dna basenu jak ma to miejsce w odpowiednikach dmuchanych.

Dlatego też gotowe baseny poliestrowe są rozwiązaniem z bardzo rosnącą popularnością, są one zdecydowanie tańsze niż całe betonowe baseny i dużo bardziej praktyczne niż baseny dmuchane. Także zamontowanie nagrzewarki do wody pozwala nam na korzystanie z basenu cały rok, a zatem możemy zamienić swój ogródek w zimowe spa.

Dodaj komentarz