Czy garderoba jest lepsza od szafy?

Garderoba

Każdy z nas posiada mnóstwo różnych rzeczy, które trzeba odpowiednio przechowywać w miejscu zamieszkania. Zwykle im dłużej gdzieś mieszkamy, tym więcej rzeczy gromadzimy w tym miejscu. Dotyczy do przede wszystkim ubrań i rozmaitych niezbędnych domowych sprzętów. W związku z tym częstą przypadłością jest brak miejsca w szafach i komodach, co przekłada się na trudność z utrzymaniem w nich porządku.

Garderoba rozwiązaniem na brak miejsca

GarderobaRozwiązaniem tego problemu może okazać się nie kolejna szafa, ale cała garderoba. Wiele osób zapewne stwierdzi, że nie mają na to miejsca w swoim domu, jednak nie biorą pod uwagę, że dzięki garderobie zwalniamy miejsce zajmowane do tej pory przez komody i szafy. Dzięki temu w naszym mieszkaniu, paradoksalnie, jest więcej wolnej przestrzeni niż mniej. Na garderobę dobrze jest przeznaczyć cały pokój. Może być to najmniejszy pokoik, pokój dziecka, które już się wyprowadziło na studia do Warszawy albo też nowe pomieszczenie, wydzielone z innego pokoju, na przykład z sypialni. Właściwe wyposażenie garderoby wymaga starannego przemyślenia, czego w gruncie rzeczy potrzebujemy w takim miejscu, zwłaszcza jeśli garderoba ma pomieścić rzeczy należące do dwóch osób a nie jednej.

GarderobaRozmaite sklepy meblowe oferują zabudowę do garderoby, jednak wiele osób woli zdecydować się na garderobę stworzoną na zamówienie, wedle indywidualnego projektu. Pozwala to maksymalnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni i dopasować go np. do tego, ile miejsca potrzebujemy na przechowanie zapasowej kołdry, walizek czy nawet sprzętu narciarskiego. Osoby, które w pracy obowiązuje ścisły dresscode będą zadowolone z dużej ilości wieszaków, pozwalających na przechowanie w nieskazitelnym stanie odprasowanych koszul i bluzek, które wcześniej gniotły się w ciasnej szafie. Odpowiednio zaprojektowana garderoba pozwala na utrzymanie ładu wśród naszych rzeczy, dzięki czemu żadna sukienka czy marynarka nie zaginie wśród innych ubrań. Jeśli interesują nas takie pojemne garderoby na wymiar – Warszawa czy dowolne inne duże miasto to doskonałe miejsca, by znaleźć firmę zajmująca się ich produkcją. Jest to rozwiązanie droższe od standardowych mebli ze sklepu, jednak posiada swoje niewątpliwe zalety.

Poza dopasowaniem konkretnych rozwiązań do naszych potrzeb, garderoby na zamówienie wpisują się też w nasz gust i mogą stanowić przedłużenie stylu, w jakim jest urządzone całe mieszkanie. Jeśli miejsce na to pozwala, to w garderobie powinno znaleźć się także miejsce na duże lustro czy wygodny fotel albo dwa. Dzięki temu garderoba może stać się nawet miejscem spotkań z warszawskimi koleżankami, idealnym na rozmowy i zwierzenia.