Czy izolacja pianką poliuretanową jest trwała?

izolacja pianką poliuretanową

Wiele osób może się zastanawiać nad różnymi metodami izolacyjnymi. Z pewnością lepiej jest odpowiednio wcześniej poznać zalety i wady różnych sposobów niż dowiedzieć się o nich dopiero później, gdy już nie ma czasu na zmianę. W naszym artykule postaramy się przybliżyć metodę izolacyjną, jaką stanowi pianka poliuretanowa.

Izolacja pianką i zatrzymanie ciepła

izolacja pianką poliuretanowąWykorzystywana jest ona powszechnie w budownictwie domowym, jak i przemysłowym. Izolacja pianką poliuretanową stosowana jest często na poddaszach, przez które może przedostawać się bardzo duża ilość ciepła. Bardzo ważne jest szczególnie to, aby wyeliminować wszystkie możliwe mostki termiczne. W tym celu trzeba szczególnie zabezpieczyć okno i jego okolice przed przedostawaniem się zimna do wewnątrz oraz wydostawaniem się ciepła na zewnątrz. Można powiedzieć, że trwała izolacja pianką poliuretanową wyklucza takie kwestie. To jednak musi być zrobione w fachowy sposób. Wiele jest firm oferujących natrysk z pianki poliuretanowej. Warto jednak sprawdzić swojego usługodawcę i jego umiejętności. Musi być to ktoś, kto posiada doświadczenie i najpierw odpowiednio zabezpieczy teren, przygotuje sobie wszystko, co będzie mu potrzebne. Niedopuszczalne jest też, aby wykonywał natrysk z pianki bez stosownej odzieży ochronnej, w której skład wchodzi zazwyczaj specjalny kombinezon, maska (aby nie wdychać pianki), a także buty robocze.

izolacja pianką poliuretanowąJeżeli chodzi o trwałość pianki poliuretanowej, to można powiedzieć, iż ma ona naprawdę dużą wytrzymałość. Jeżeli ktoś wykona ją rzeczywiście profesjonalnie, wypełniając każdą dziurkę w poddaszu, to można mieć pewność, że ciepło nie będzie się wydostawało poprzez dach. Niektóre przestrzenie dachowe nie mają okien, jeżeli jednak takowe się pojawi, trzeba szczególnie zadbać o jego mocniejsze zaizolowanie. Inaczej bowiem może się okazać, iż w pomieszczeniu pod dachem będzie niestety zimno, gdyż mimo izolacji ciepło będzie uciekać. Jeżeli chodzi o jakość, na pewno izolacja pianką doskonale zdaje egzamin. Jest lekka, dosyć łatwa w aplikacji i może naprawdę wypełnić niemal każdą przestrzeń. W razie, gdyby przeszkadzała w zamontowaniu profili, to nie ma problemu, gdyż można taką piankę odpowiednio przyciąć. Jest to tworzywo, które przez to nie straci posiadanych przez siebie walorów.

Można je więc łatwo dostosować do własnych potrzeb. Nie ma znaczenia, że obetnie się kawałek z wierzchu izolacji. Nie będzie to wpływało na jej znakomite właściwości. Na pewno będzie ona zapewniała odpowiednie warunki, jeśli tylko zaizoluje się dobrze również elewację.

Dodaj komentarz