Czy plastikowe okna są szczelne?

Choć dawniej największą popularnością cieszyły się okna drewniane, wraz z pojawieniem się nowych technologii, branża stolarki otworowej wprowadziła ciekawsze rozwiązania. Są to na przykład okna plastikowe. To one obecnie są najczęściej kupowane – jednakże czy plastikowe okna są naprawdę wysokiej jakości? Może jednak warto wybrać aluminiowe?

Zalety plastikowych okien z Piaseczna

szczelne okna plastikowe z PiasecznaNa te pytania bez problemu odpowiada producent z Piaseczna, który z miejsca potrafi wymienić szereg zalet swoich produktów. Potrafi też obronić zarzuty o szczelność takich okien – według niego z uzyskaniem szczelności okien plastikowych nie ma żadnego problemu dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów i wykonaniu ciepłego montażu. Ale po kolei. Okna plastikowe wykonywane są z twardego polichlorku winylu, który jest materiałem o bardzo dobrych parametrach technicznych. Jest niebywale wytrzymały oraz trwały – a ta odporność na starzenie widoczna jest w tym, że raz zakupione okno może służyć nam przez naprawdę długie lata, praktycznie nie zmieniając swojego wyglądu. Równocześnie polichlorek winylu jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na czynniki atmosferyczne.

szczelne okna plastikowe z PiasecznaWarto wskazać jeszcze na to, iż zapewnia izolację akustyczną – po całkowitym zamknięciu okna zdecydowanie zostaje wygłuszony hałas z zewnątrz. Ale wróćmy do szczelności – nie bez powodu producent mówi o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Zostały one uzyskane dzięki pakietowi szybowemu oraz profilom o kilku komorach. Dodatkowo w ramie oraz w skrzydle znalazły się wzmocnienia stalowe, które także dobrze wpływają na parametry okna pod względem ochrony antywłamaniowej. Takie okna o wiele ciężej jest bowiem sforsować. Ważną kwestią oprócz bezpieczeństwa i termoizolacyjności okna, jest dla wielu osób także wygląd stolarki otworowej. Szczelne okna plastikowe z Piaseczna dostępne są jednak nie tylko w kolorze tradycyjnej bieli, ale także w wielu innych barwach – ponadto istnieje możliwość zakupu okna w okleinie naśladującej strukturę drewna lub dowolny inny wzór. Bez wątpienia pod względem estetycznym na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Zatem w kilkunastu zdaniach udało się opisać najważniejsze zalety piaseckich okien plastikowych, jednakże plusów z korzystania z takiego rozwiązania jest o wiele więcej. Możemy wybrać na przykład okna z blokadą przed dziećmi – wówczas okno można otworzyć tylko przekręcając klucz (do którego dzieci nie będą miały dostępu, jeśli go dobrze przed nimi schowamy). Na pewno takie okna plastikowe będą zatem bezpieczne w użytkowaniu.