Czym najlepiej ozdobić drewniane parkiety?

parkiety egzotyczne

Parkiet to nieodłączny element klubów, sal weselnych i innych miejsc, gdzie ważną rolę odgrywa muzyka. W przypadku współczesnych obiektów imprezowych często nie zwraca się uwagi na wygląd parkietu. Jeśli jednak organizuje się przyjęcia i zabawy w nieco bardziej prestiżowych lokalach, warto byłoby, aby te zostały wyposażone w naprawdę ładnie prezentujący się parkiet.

Parkiety z najlepszych desek

parkiety egzotyczneWłaściciele lokalów zazwyczaj mają dylemat, z czego powinien zostać utworzony parkiet i jak sprawić, żeby był on dużo ciekawszy dla odwiedzającego. Przed wyborem najodpowiedniejszego typu parkietu, najlepiej zapoznać się ze wszystkimi materiałami, z których są one tworzone. Najbardziej popularne, tradycyjne rozwiązania tworzone są z drewna krajowego i egzotycznego. Są również takie, do których produkcji używa się głównie dębu, czyli lamelowe. Od parkietu tradycyjnego różnią się grubością materiału, gdyż te są znacznie cieńsze, a także nie posiadają wpustu oraz pióra. Kolejnym rodzajem są parkiety przemysłowe, cechujące się swoją wytrzymałością, parkiety warstwowe, które wykorzystywane są głównie w pomieszczeniach o zmiennej temperaturze i wysokiej wilgotności oraz parkiety mozaikowe, łączące w sobie kilka gatunków drewna.

parkiety egzotyczneW zależności od stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie, dobiera się do niego odpowiednią podłogę. Chcąc zachować kontrast i klimatyczny wygląd wnętrza, warto postawić na egzotyczne rozwiązania, które mogą być dodatkowo ozdobione interesującymi dodatkami. Parkiety egzotyczne z rozetą tworzone są z wysokogatunkowych drzew. Ich zdobienia wykonywane są ręcznie, z dbałością o każdy detal. Rozety znajdujące się na parkietach mogą występować w dowolnych kompozycjach, kształtach i rozmiarach. Osoby zainteresowane mają możliwość doboru jasnej bądź ciemnej kolorystyki ornamentu. Rozety można dołączyć praktycznie do każdego typu podłogi, jednak w przypadku parkietów egzotycznych, będą one prezentowały się bardzo efektownie. Idealnym sposobem na ozdobienie parkietów są rozety. Mogą być one zaprojektowane pod indywidualne potrzeby klienta, dzięki czemu ich wzór pozostaje unikatowy. Rozety umieszczane na parkietach przyciągną uwagę gości i staną się eleganckim elementem wystroju wnętrza.

Ornament bezproblemowo może zostać wykonany dla różnych typów podłóg. Dobiera się wówczas jego kolorystykę oraz materiały, z których zostanie wykonany. Ciekawym wyborem jest umieszczenie rozet na parkietach egzotycznych. Dodaje to całemu pomieszczeniu niesamowitego uroku i tworzy je dużo ciekawszym.