Czym wyróżniają się dobre silosy spedycyjne?

silosy spedycyjne

Silosy, to zdecydowanie najczęściej wybierane zbiorniki na gospodarstwach rolnych, które wykorzystywane są do przechowywania różnego rodzaju zbóż oraz ziaren. Pewne rodzaje takich właśnie zbiorników, pozwalają również na bardzo szybkie oraz bezproblemowe, napełnianie takiego rodzaju płodami rolnymi, pojazdów transportowych.

Silosy mające zsyp

silosy spedycyjneAby rozpoznać dobry silos tego typu, szczególną uwagę zwrócić należy na jakość jego wykonania. Ważne jest, aby wykorzystywać jedynie te silosy, które zostały wykonane, najlepiej w całości z blachy, która poddana została wcześniej procesom galwanizacji. Dzięki temu, można mieć pewność, że specjalne silosy spedycyjne sprawdzać się będą idealnie w ważnych zastosowaniach spedycyjnych. Bardzo ważne jest również, aby gładka powierzchnia tego rodzaju silosu, wpływała bardzo pozytywnie na proces zsypu zgromadzonego materiału, pozwalając tym samym na samooczyszczanie się tego ważnego zbiornika. Lej, który został zastosowany w dolnej części tego zbiornika, powinien być wykonany z blachy o grubości co najmniej 2, 5 milimetra. Dzięki jego kształtowi w formie stożka o nachyleniu w stopniu 45 stopni, można mieć pewność że proces zsypywania się zboża do naczepy danego pojazdu, będzie następował bardzo szybko i bezproblemowo.

silosy spedycyjneW tym kontekście, jeszcze większą rolę okazuje się mieć wykonanie takich silosów, z solidnej i odpornej na powstawanie na jej powierzchni rdzy, galwanizowanej blachy. Właśnie dzięki temu, utrzymanie takiego silosu w czystości, a jego powierzchni – w idealnej gładkości, będzie znacznie prostsze. Ważne jest również, aby proces opróżniania takiego silosu następował w jak największym stopniu automatycznie. Umożliwi to zastosowanie w nim specjalnej, elektrycznej zasuwy, która pozwala na jej zamykanie i otwieranie w sposób szybki oraz bezproblemowy. Silos spedycyjny, powinien być jednak wyposażony zawsze również w zasuwę ręczną, istotną szczególnie w przypadku przerw w dostępie do energii elektrycznej, co pozwoli na normalne funkcjonowanie gospodarstwa również w takiej sytuacji. W obecnym czasie, jednym z częściej wykorzystywanych elementów na nowoczesnych, zmechanizowanych gospodarstwach rolnych, są niewątpliwie silosy. Te potężne zbiorniki, wykorzystywane przede wszystkim do przechowywania suchego ziarna, oraz mające znaczny udział w procesie jego spedycji, są coraz bardziej nowoczesne.

Te, które są wykorzystywane obecnie, coraz częściej wyposażone są w takie rozwiązania, jak na przykład elektryczna zasuwa a ich powierzchnia wewnętrzna, jest szczególnie odporna na osadzanie się pyłu oraz rozwój korozji.