Dekoracja domu ? plisy

plisy

O tym, że zasłanianie okien przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów jest ważne nie trzeba nikogo przekonywać. Właściwie od zawsze ludzie wieszali w oknach zasłony czy też firany aby zwłaszcza po zmroku zasłaniać swój dom.

Plisy to ciekawe rozwiązanie

plisyDziś oczywiście także tak robimy jednakże metody na to uległy pewnym przemianom. Jeszcze kilka lat temu niezwykle popularne były zasłony i firany które znajdowały się w dosłownie w każdym oknie. Dziś jednak moda ta się zmieniła, zasłony a zwłaszcza firany odchodzą do lamusa, natomiast ich miejsce coraz częściej zajmują żaluzje lub równie popularne rolety. Tego rodzaju zakrycia na okno stają się tak popularne i często wykorzystywane, że producenci postanowili stale proponować swoim klientom nowe, ciekawe rozwiązania. Jednym z nich są na przykład plisy, które pojawiły się stosunkowo niedawno ale stale zdobywają coraz większe zainteresowanie. Nie zwracając jednak uwagi na to, które z proponowanych rozwiązań jest najchętniej wykorzystywane, widać jednoznacznie, że nadal bardzo zwracamy uwagę na to aby strzec swojej prywatności i pokazywać na zewnątrz tylko i wyłącznie tyle ile sami chcemy. W rzeczywistości byłoby także naprawdę trudno porównać które z wymienionych rozwiązań jest obecnie najpopularniejsze, gdyż każde z nich obecne jest na rynku inną długość czasu co powoduje, że wyniki nie byłyby miarodajne.

Plisy, żaluzje i rolety są ogólnodostępne a także bardzo przystępne finansowo. O wiele łatwiej także utrzymać je w czystości niż chociażby firany czy zasłony, których pranie, suszenie i prasowanie zajmuje sporo czasu.

Dodaj komentarz