Dlaczego warto wybrać szambo ekologiczne?

ekologiczne szambo przydomowe

Odprowadzanie nieczystości z domu to temat mało ciekawy i często pomijany przez inwestorów. Nikt nie chce spędzać czasu nad zastanawianiem się nad tym jak najlepiej zmagazynować ścieki bytowe i jaki to będzie mieć wpływ na środowisko. Jednak to że temat jest pomijany nie znaczy że nie jest wart uwagi. Lepiej jest wcześniej zadbać o wszystko, niż potem borykać się z problemem wylewającego szamba, zapchanymi rurami i niesprawną kanalizacją. Co zatem warto wybrać?

Solidne i trwałe szambo

ekologiczne szambo przydomowePolecane jest na przykład wytrzymałe ekologiczne szambo przydomowe. Jest to rodzaj oczyszczalni z drenażem rozsączającym. Szambo składa się z osadnika gnilnego i drenażu, w których zachodzą kolejno oczyszczanie beztlenowe i tlenowe ścieków bytowych. W ten sposób ścieki są dobrze oczyszczone i nie będą niebezpieczne dla środowiska naturalnego. To bardzo ważne, szczególnie jeśli wody gruntowe są wysoko położone lub kiedy w okolicy znajdują się zbiorniki wodne np. rzeki. Wtedy ich skażenie byłoby bardzo niekorzystne i trudne do usunięcia. Poza tym szambo ekologiczne można montować niemalże wszędzie. Inne zbiorniki i oczyszczalnie wymagają specjalnych warunków glebowych np. teren nie może być zbyt gliniasty czy piaszczysty. Szamba w wersji z drenażem rozsączającym można montować wszędzie, nawet przy ciągach komunikacyjnych. To zatem produkt, który może być kupowany w ciemno bez obaw, że jego instalacja nie będzie możliwa. Warto zaznaczyć, że dobre szambo będzie mieć ponad dziesięć lat gwarancji, a do tego sama inwestycja szybko się zwróci – nawet w dwa lata.

ekologiczne szambo przydomoweSzambo nie pobiera prądu ani innej energii. Jedyne o co trzeba dbać o wrzucanie specjalnych tabletek z bakteriami aktywującymi proces oczyszczania (wrzuca się je do toalety i spuszcza wodę by dopłynęły do szamba), które wykonuje się średnio raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc. Wiele zależy od tego jak intensywnie szambo jest obciążone. Dodatkowo raz na dwa lata czyści się osadnik gnilny i filtry, tak by skutecznie oczyszczały ścieki bytowe. Warto zaznaczyć, że szamba ekologiczne nadają się nie tylko do montażu przy domkach jednorodzinnych. Z powodzeniem można je stosować na działkach letniskowych, czy ośrodkach wypoczynkowych, czy restauracjach.

Bez dwóch zdań szambo ekologiczne to doskonała opcja zakupowa którą każdy inwestor powinien wziąć pod uwagę. Szambo nie jest bardzo drogie, zakup szybko się zwraca, a jego użytkowanie nie jest trudne ani kosztowne. Z pewnością każdy inwestor będzie w pełni zadowolony z podjętej decyzji zakupowej odnośnie oczyszczalni drenażowej.

Zobacz więcej https://biohydret.pl/