Dlaczego wiązarka zbrojeniowa przyspieszy proces budowy?

makita do wiązania zbrojenia

Prace budowlane potrafią przeciągać się w nieskończoność. Niedyspozycja pracowników, niekorzystne warunki pogodowe, problemy z zaopatrzeniem. Powodujących opóźnienia czynników może być wiele, dlatego warto postawić na jak największą efektywność działania. Stosowane przez budowlańców rozwiązania powinny być proste i skuteczne.

Zbrojenie na budowie

makita do wiązania zbrojeniaNa szczęście rozwiązania technologiczne, które pojawiły się w XXI wieku, znacznie usprawniły wszelkie budowlane procesy. Oczywiście technologia bezustannie się rozwija, a cały przekrój ułatwiających życie budowlańców maszyn, pojawił się już w poprzednim wieku. Dźwigi, koparki, walce i młoty pneumatyczne, to wszystko narzędzia, bez których współczesny plac budowy nie byłby w stanie funkcjonować. Jednym z takich przyspieszających pracę rozwiązań jest wiązarka zbrojeniowa. To niezwykle funkcjonalne narzędzie, które niemalże zautomatyzowało proces wiązania zbrojeń. Aby jednak w pełni zrozumieć sposób działania wiązarki, trzeba najpierw wiedzieć czym są zbrojenia. Otóż są to stalowe pręty tudzież wkładki, którymi uzupełnia się beton. Choć ten sam w sobie jest materiałem twardym i odpornym na czynniki zewnętrzne, to niektóre zjawiska potrafią go nadkruszyć i uszkodzić. Betonowe konstrukcje szczególnie źle znoszą rozciąganie, do którego doprowadzić mogą na przykład gwałtowne wichury. Właśnie dlatego materiał ten wzmacnia się stalowym zbrojeniem.

makita do wiązania zbrojeniaW wyniku tego procesu powstaje znacznie bardziej rozciągliwy żelbet, który zapewnia jeszcze większą wytrzymałość budowli. W takim razie dlaczego na każdym nowoczesnym placu budowy przyda się urządzenie Makita do wiązania zbrojenia? Otóż ręczne zawiązywanie prętów zbrojeniowych to proces niezwykle czasochłonny. Wykorzystuje się w tym celu drut wiązałkowy, który pozwala połączyć poszczególne pręty. Wiązarki zbrojeniowe pozwalają związać stalowe wspomniany drut znacznie szybciej. Działanie tego narzędzia opiera się na kole zębatym, które, po naciśnięciu spustu, przemieszcza i nawija drut na szpulę. Dzięki temu wiązanie pojedynczego elementu może trwać mniej niż sekundę! Warto do tego dodać, że wiązarka to lekkie i poręczne narzędzie, którym bez problemu można posługiwać się za pomocą wyłącznie jednej ręki. Taka metoda wiązania zbrojeń jest niemal pięć razy szybsza od tradycyjnego, ręcznego wiązania prętów zbrojeniowych. Czas to pieniądz.

Dotyczy to zwłaszcza placów budowy, gdzie efektywność pracy jest podstawą. Każdy inwestor oczekuje w końcu jak najszybszego ukończenia prac nad opłaconym projektem. Szybsze zakończenie budowy pozwala zaoszczędzić także firmie realizującej usługi budowlane. Właśnie dlatego tak ważne jest korzystanie z narzędzi, które przyspieszają pracę Jednym z takich narzędzi jest wiązarka zbrojeniowa.