Domy drewniane z bali i problemy z ekipą budowlaną

domy drewniane z bali

W dzisiejszych czasach budownictwo, oparte na materiałach drewnianych, staje się coraz bardziej popularne. Ludzie bowiem powoli zaczynają dostrzegać wszystkie zalety, jakie niosą za sobą budynki tego typu. Większość oczywiście kusi o wiele niższa cena i unikatowy mikroklimat, którego nie da się wytworzyć, używając innych materiałów.

Domy drewniane z bali są skomplikowane

domy drewniane z baliJednak jeżeli zaczniemy się na poważnie interesować tym tematem to zauważymy pewną, dość poważną niedogodność. Właśnie ona sprawia, że większość rezygnuje z tego pomysłu i zaczyna szukać czegoś innego niż domy drewniane pod klucz. Jednak to właśnie przez to, że tego typu domy w naszym kraju, nie są aż tak popularne tworzy się ten problem. Rezygnowanie z takiego przedsięwzięcia wcale nie sprzyja jego rozwiązaniu, a tylko go pogłębia. Jeżeli bowiem na domy z bali pod klucz nie będzie chętnych, to nie otworzą się nowe przedsiębiorstwa budowlane, specjalizujące się w tej dziedzinie. W dzisiejszych czasach niezwykle ciężko jest znaleźć odpowiednio wyszkoloną ekipę budowlana, która wiedziałaby jak stawia się takie domy z bali całoroczne. Jest ich bowiem tylko kilka w naszym kraju i wszystkie maja niezwykle napięte terminy. Znaczy to więc, że ich usługi są dosyć drogie, ponieważ mogą oni sobie pozwolić na podnoszenie ceny. Niektórzy więc decydują się na ściąganie takich specjalistów zza zachodniej granicy, ponieważ oni wykonają to najlepiej. Domy drewniane z bali są bowiem o wiele bardziej skomplikowane niż te murowane.

Trzeba je umiejętnie postawić, aby posiadały wysoką izolacje termiczną i odporność na obrażenia mechaniczne. Nie poradzi sobie więc z tym ktoś, kto wcześniej nie przeszedł odpowiedniego szkolenia. 

Dodaj komentarz