Domy z drewna i wykończenie wnętrz

Budowa domo?w drewnianych

Wykończenie wnętrz domu to coś, na co każdy z nas zwraca uwagę. Od tego co będzie się znajdowało w pomieszczeniach, jakie kolory będą użyte, na jakie dekoracje postawimy będzie zależało to, czy będziemy chętnie przebywać w takim pokoju i dobrze będzie się nam z niego korzystało.

Domy z drewna i dobór dywanów

Budowa domo?w drewnianychJeśli mamy dom murowany to możliwości są nieograniczone. Jednak jeśli interesuje nas budowa domów drewnianych szkieletowych, czy domów z bali to trzeba się bardziej zastanowić nad wystrojem. Co prawda domy szkieletowe dają nam możliwość wykończenia go jak zwykły dom, ponieważ stosuje się płyty z karton-gipsu. Nie trzeba ich obkładać drewnem, tylko można je pomalować czy położyć na nich tapetę dekoracyjną. Jednak taki dom z drewna nie będzie ,,pełny?. Prawdziwy dom z drewna jest z niego wykonany z zewnątrz, jak i wewnątrz. Jak dobrać do tego kolory i wzory? Zacznijmy od rodzajów drewna. W środku nie musimy stosować drewna mocnego i twardego tak jak na zewnątrz. Może to być miękkie i jasne drewno sosnowe, czy też ciemne drewno egzotyczne z hebanu lub palisandru. Są nawet takie gatunki, które mają odcień białawy, szarawy, co daje nam więcej możliwości wykończenia wnętrz. Z drewnem dobrze komponują się tkaniny dekoracyjne, szczególnie te puchowe.

Budowa domo?w drewnianychDywan typu shaggy, czy kudłate narzuty na kanapę nadadzą domu z bali charakteru domki góralskiego. Są one przyjemne w dotyku i ciepłe, najczęściej stosuje się je w kolorze białym. Można jednak postawić na kolorowe dodatki, żeby przełamać brąz drewna. Kolor może być na grubych zasłonach, będących lepszym wyborem niż żaluzje, na obrusach, czy na folklorystyczny rysunkach i grafikach na ścianie. Można również postawić na styl minimalistyczny lub skandynawski. Wtedy trzeba się skupić na jak najmniejszej ilości mebli w domu, jak również wybierać mało dodatków, najlepiej tylko takich niezbędnych jak poduszki, firanki, czy lampy. Domy skandynawskie są często domami drewnianymi, zatem warto jest inspirować się typ stylem. Warto pamiętać o tym, że w kuchni i łazience możemy spokojnie stosować płytki ceramiczne, zarówno na ścianach, jak i podłogach. Wtedy kuchnia czy łazienka można nie musi wyglądać tak jak pozostała część domu, tylko może stanowić osobne, wyjątkowe pomieszczenie.

W domach z drewna często montuje się kominki. Kominek jest dodatkowym ogrzewaniem, jednak przede wszystkim spełnia funkcje estetyczne. Górski lub surowy klimat jaki nada kominek na pewno zasługuje na uwagę. Najlepszy będzie ten z otwartym paleniskiem lub zamknięty kominek, ale obłożony cegłą.

Dodaj komentarz