Ekologiczna kuchnia – jak ją zaprojektować?

meble na wymiar

Ekologiczne podejście do życia stało się ostatnio modne. Być może ludzie po prostu zauważyli, że wieloma swoimi działaniami niszczą środowisko naturalne i zreflektowali się. Teraz chcą to naprawić, prowadząc ekologiczne działania w różnych dziedzinach. Ekologia jest ceniona nawet w aranżacji wnętrz!

Meble na wymiar nie są drogie

meble na wymiarCoraz częściej spotkać można się z łazienkami oraz kuchniami w stylu eko. Aby efekt był zgodny z naszymi oczekiwaniami, powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć aranżację. Eko nie jest bowiem równoznaczne z stylem rustykalnym, chociaż często wykorzystuje się takie same materiały. W odróżnieniu od stylu wiejskiego, w stylu eko nie ma mowy o niepotrzebnych dekoracjach. Podstawowym wyznacznikiem stylu jest prostota, a równocześnie pewna nowoczesność. Wykorzystujemy oczywiście materiały naturalne. Jeśli chodzi o meble, w kuchni na pewno będą one drewniane. To drewno jest przecież surowcem, który kojarzy nam się często z przytulnością, ponadto potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Takie meble jednak potrafią kosztować, ale wystarczy dobrze się rozejrzeć po ofertach, a wówczas na pewno znajdziemy jakieś atrakcyjne propozycje. Na przykład, biorąc pod uwagę taki Lubin – meble na wymiar drewniane w tym mieście wcale nie są drogie. Atrakcyjne ceny z pewnością zachęcą wiele osób do skorzystania właśnie z takich propozycji.

meble na wymiarMożliwość zakupu takich mebli na wymiar sprawia, że możemy bardzo dobrze zaaranżować nawet niewielkie pomieszczenie o nietypowym kształcie. Choć jeszcze niedawno wiele osób przerażały kuchnie wąskie i długie, z którymi nie wiadomo co zrobić, meble na wymiar pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i nie przytłaczają wnętrza. Pamiętajmy jednak, że meble muszą dobrze komponować się z kolorem ścian czy też ich wykończeniem (jeśli zdecydowaliśmy się na przykład na płytki). Kuchnia, niezależnie od wielkości, powinna być jasna. W eko kuchni dobrze sprawdzą się różnego rodzaju beże, odcienie jasnej żółci, zieleni, ale też inne barwy, jednak zawsze te z palety kolorów ziemi. Eko kuchnia powinna być też dobrze oświetlona, światło wpływa bowiem dobrze na samopoczucie. Zadbajmy więc o duże okna, aby wpuszczać do niej jak najwięcej światła naturalnego.

Taka kuchnia będzie z pewnością prezentowała się przytulnie. Jeśli będzie nam się wydawało, że brakuje dodatków, możemy postawić na jakieś dekoracje wiklinowe. Kosz wiklinowy na pieczywo będzie prezentował się na pewno bardzo dobrze. Możemy postawić też na wiklinowe lub bambusowe podkładki na stół.

Dodaj komentarz