Ekologiczny remont starego drewnianego domu

remont starego drewnianego domu

Budownictwo drewniane od wielu lat uchodzi za budownictwo ekologiczne. Materiał jakim jest drewno jest przyjazny środowisku, przede wszystkim jest surowiec odnawialny, który przy racjonalnym gospodarowaniu nie stwarza żadnych zagrożeń dla środowiska.

Planujemy remont starego drewnianego domu

remont starego drewnianego domuOczywiście nie można prowadzić ekspansywnej gospodarki rabunkowej, gdyż w ten sposób można szybko doprowadzić do wyjałowienia zasobów, a to w dalszej perspektywie może przełożyć się na znaczne ograniczenia podaży i wzrost cen. Jeżeli planujemy remont starego drewnianego domu to musimy szczególnie dokładnie podejść do obliczeń w zakresie doboru materiałów. Podobne uwarunkowania ma również przebudowa domu drewnianego obejmująca znacznie szersze spektrum działań niż remont. Dobrym pomysłem byłoby również zastosowanie ekologicznych metod ogrzewania. Warto zainteresować się tematem fotowoltaiki, która może doskonale współgrać z budownictwem drewnianym. Podczas przebudowy domu drewnianego można go wyposażyć w efektywną instalacje solarną, która zapewni ekologiczne źródło zasilania. Oczywiście tego rodzaju inwestycje są niezwykle kosztowne. W pierwszej kolejności warto więc pomyśleć o odpowiedniej izolacji cieplnej. Zazwyczaj remonty domów drewnianych skupiają się właśnie na wszelkich działaniach, których celem jest ograniczenie ubytków ciepła.

W ten sposób zyskujemy budynek o mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym, a tym samym bardziej ekologicznym. Stawianie na zielone rozwiązania wcale nie musi być kosztowne. W ten prosty sposób możemy osiągnąć nasze cel i ciszyć się ekologicznym domem drewnianym.

Dodaj komentarz