Etapy budowy domu

Dom
Dom

Budowa domu jest związana z wieloma wyzwaniami. Dla wielu jest to sprawa niezwykle osobista, ponieważ jest uwieńczeniem realizacji marzeń o swoim domu. Proces budowy domu jest niezwykle złożony. Jeżeli pragniemy by nasz dom zaczął powstawać już na wiosnę, musimy zacząć już teraz przygotowywać się do procesu budowy. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej działki budowlanej. Należy zastanowić się głównie nad lokalizacją, położeniem i odległością względem pracy i szkoły. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę wymiary, dojazd i sąsiadów. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki to bez zwłoki powinniśmy postarać się już teraz o kredyt. Jednak przed zaciągnięciem kredytu musimy wiedzieć ile będzie kosztowała zarówno materiały jak i budowa oraz wykończenie. Przed rozpoczęciem budowy należy postarać się o odpowiedni projekt domu.

Taki projekt można zakupić bądź zlecić jego wykonanie specjalistom w tej dziedzinie. Nie można zacząć budowy od tak. Wcześniej należy otrzymać pozwolenie na nią w Urzędzie Miasta. Na początku otrzymujemy wstępną zgodę, natomiast po upływie dwóch tygodni ? ostateczną. Od momentu złożenia wniosku do uzyskania pozwolenia może upłynąć nawet 65 dni, dlatego też warto nie pozostawiać pozwolenia na ostatnią chwilę. Należy zauważyć, że sposób w jaki uruchomimy kredyt jest niezwykle ważny dla naszego komfortu. Z bankiem możemy rozliczać się na zasadzie kolejnych etapów budowy, które muszą być zaplanowane i udowodnione. Dzięki temu pieniądze dostajemy partiami i nie musimy martwić się, że otrzymane środki wydajemy na to na co nie powinniśmy. Dla osób bardziej zorganizowanych rekomenduje się kredyt całościowy.

Jak widać budowa domu związana jest z wieloma elementami prawno-urzędowymi, które często mogą opóźnić proces budowy. Jednak dzięki wcześniejszemu uzyskaniu informacji na temat etapów budowy możliwe jest załatwienie wszystkiego na czas i ukończenie budowy w planowanym terminie. Oczywiście wiele również zależy od firmy budowlanej, która zajmie się budową naszego domu.

Dodaj komentarz