Folie przeciwsłoneczne – przydatne informacje

folie przeciwsłoneczne

W letnie, upalne dni każdy szuka chłodnego schronienia przed żarem lejącym się z nieba. Wiatraki są tanie i szeroko dostępne, jednak trzeba koło nich siedzieć cały czas by czuć chłód, a kiedy trzeba od nich odejść robi się jeszcze bardziej gorąco. Klimatyzacja chłodzi nawet całe mieszkanie, jednak wiele osób zaczyna przy zbyt chłodnym powietrzu kichać, kaszleć, a filtry w urządzeniu trzeba często wymieniać inaczej zalęgną się w nim grzyby i drobnoustroje wywołujące uczulenia i choroby układu oddechowego.

Dobre folie okienne

folie przeciwsłoneczneDobrym rozwiązaniem wydają się osłony okienne. Jednak na firankach i zasłonach zbiera się kurz, z czasem tracą swój kolor. Rolety czy żaluzje nie zawsze da się zamontować, nie zawsze też pasują do pomieszczenia. Dlatego warto rozważyć taką opcję, jak nowoczesne folie przeciwsłoneczne w Warszawie. Taka folia nie wpływa na estetykę pomieszczenia, nie zajmuje miejsca (jak np. zasłony wraz z karniszami), nie kosztuje wiele. Jest to folia pochłaniająca światło słoneczne, przez co w pomieszczeniu robi się nie tylko ciemniej, ale także chłodniej. To mocowana na stałe osłona okienna o dużej skuteczności. Do wyboru są folie montowane na zewnątrz i wewnątrz, nie tylko standardowe folie czarne, ale też niebieskie, srebrne, czy szare. Dzięki temu kolor folii można dobrać do koloru elewacji budynku, czy do wystroju wnętrza. montaż folii nie stanowi żadnego problemu. Część sklepów dokłada do zamówienia płyn montażowy, rakle i spryskiwacze, są jednak w Internecie poradniki jak zamontowac folię nie mając specjalistycznych narzędzi.

folie przeciwsłoneczneDocinanie folii i jej montaż nie stanowią problemu, a po kilku dniach folia jest w pełni przymocowana, klej wyschnięty. Jeśli komuś efekt jaki daje folia się znudzi albo okno będzie wymagało naprawy to folię zawsze można zdjąć. Dobrze zamontowana folia nie będzie się oklejać przez wiele lat, ani nie straci swoich właściwości przeciwsłonecznych. Dlaczego warto wybrać taką folię? Na pewno nie trzeba będzie się martwić o nagrzewanie się pokoju. Nawet te pomieszczenia które znajdują się od strony południowej nie będą zmieniały się w saunę w najgorętsze dni lipca.

Z drugiej strony oczywiście w pokoju będzie ciemniej, nie będzie zatem odbłysków światła na ekranie laptopa, czy telefonu. Mniej promieniowania ultrafioletowego to także wolniejsze blaknięcie mebli i ubrań. Jak widać folia przeciwsłoneczna ma same zalety. Prosty montaż, duża trwałość, wysoki poziom estetyki i atrakcyjnye ceny sprawiają, że każdy może kupić taką folię i być z jej działania zadowolonym.