Gabionowy labirynt

gabiony

Było piękne sobotnie popołudnie, wraz z narzeczoną wróciliśmy właśnie znad jeziora. Jednakże nie chcieliśmy, aby ten dzień się tak skończył, chcieliśmy zrobić coś jeszcze. Wyszukałem w internecie, że niedaleko naszego miasteczka otworzyli labirynt.

Gabiony i nietypowa konstrukcja

gabionyJednak nie taki zwykły z krzewów czy drzew, tylko był on zrobiony z gabionów. Postanowiliśmy tam pojechać zwłaszcza, że cena nie była jakaś wygórowana. Dojechaliśmy na miejsce, nie było za wiele ludzi, więc kolejka była mała. Stojąc w niej dostrzegłem tylko pod wielkim napisem START logo producenta, ale nic więcej.Z tego co widziałem był też cennik i wchodząc większą grupą płaciło się o połowę taniej. Przyszła kolej i na nas, weszliśmy z flarą którą mieliśmy odpalić w razie zgubienia się, lub złego samopoczucia. Weszliśmy do środka, zrobiliśmy parę kroków, kilka zakrętów i już nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy, byliśmy otoczeni przez gabiony. Jednak szliśmy dalej przed siebie, co jakiś czas natykając się na posążek ze wskazówką/zagadką w którą stronę trzeba iść. Nie powiem, dość ciekawe rozwiązanie, rzekłbym nawet, że innowacyjne. Po kilku godzinach błądzenia w końcu znaleźliśmy, wielka tablica z napisem WYJŚCIE. Ruszyliśmy w tamtym kierunku już zmęczeni, na końcu czekała nas miła niespodzianka. Była to miniaturowa makieta całego labiryntu wydrukowana na drukarce 3d, więc przestrzennie widzieliśmy jak to wygląda z góry.

Pomimo tego, ze to była miniaturka to było to dość spore a patrząc na to zdziwiłem się, że jednak zajęło nam to tak mało czasu. Po wszystkim wróciliśmy do domu i zmęczeni udaliśmy się spać.

Gabiony godne polecenia:

http://gabionyogrodzenia.com.pl/cennik.html

Dodaj komentarz