Garaż z płyt warstwowych – dlaczego warto go wybrać

garaż z płyt warstwowych

Właściciele samochodów są bardzo wrażliwi na bezpieczeństwo swoich pojazdów. Decydują się na własne garaże, aby samochody nie były dzień w dzień narażone na negatywne czynniki atmosferyczne. Jednak taki garaż betonowy nie powstaje w moment, budowa trwa zdecydowanie dłużej. Jeżeli jednak zależy nam na czasie, warto zamiast betonowego budynku zdecydować się na garaż wykonany z innych materiałów.

Czym odznacza się garaż z płyt warstwowych

garaż z płyt warstwowychLekki będzie na pewno garaż z płyt warstwowych. I właśnie tego typu garaże odznaczają się coraz większą popularnością. Jakie są zalety tego typu garażów oprócz ich lekkości? Przede wszystkim wymienić tu należy wyjątkowo niskie koszty budowy w porównaniu z garażami betonowymi, a także krótki czas realizacji, o czym już zostało wspomniane. Zaletą takich budynków z płyt warstwowych jest ich funkcjonalność – jeżeli tylko chcemy, możemy prędko zmienić ich zastosowanie i zamiast garażu, bez problemu zaadaptujemy budynek na magazyn czy też na inne cele. Konstrukcja z płyt warstwowych jest bardzo prosta – nie ma żadnych wewnętrznych słupów podpierających, które mogłyby zabierać wolną przestrzeń. Podstawowymi i jedynymi elementami konstrukcyjnymi są kształtowniki stalowe dodatkowo ocynkowane, które dzięki temu zostają już fabrycznie zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Stosuje się też kotwy oraz śruby do fundamentów.

garaż z płyt warstwowychJeśli chodzi o ściany, to jest to płyta warstwowa poiluretanowa, która odznacza się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła. Blachy, które zastosowano do wyprodukowania poszczególnych warstw płyty, są także ocynkowane oraz dodatkowo zabezpieczone poliestrem, co sprawia, że są naprawdę odporne zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Także dach jest wykonany z tego samego rodzaju płyty. Jeśli chodzi o bramy lub drzwi, tutaj wszystko zależy od inwestora. Możemy zastosować dowolne wyroby dostępne na rynku, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Z takimi garażami z płyt warstwowych bardzo dobrze prezentują się nowoczesne drzwi stalowe. Wszystko wskazuje na to, że taka konstrukcja ma wiele zalet. Istotnym jest także to, że możemy zamontować świetliki kalenicowe, które dostarczą nam światła dziennego, tak samo jak okna w ścianach.

Ale o tym powinniśmy poinformować firmę przed rozpoczęciem budowy, aby mogła dostosować projekt do naszych indywidualnych wymagań. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się garażem, który całkowicie spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jest odporny na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia. W nim nasz samochód na pewno będzie bezpieczny.

Dodaj komentarz