Gdzie można stosować bramy przesuwne?

brama przesuwana

Wybór odpowiedniej bramy jest bardzo ważny zarówno w przypadku posesji prywatnych, jak też i firm. Bramy takie pełnią bardzo ważną funkcję ochronną, zapobiegając przedostawaniu się na teren posesji przez osoby do tego niepowołane. Obecnie szczególnie popularne stają się bramy ze skrzydłem przesuwnym.

Dokładne zastosowanie bram przesuwanych

brama przesuwanaGłówną zaletą, związaną z wykorzystywaniem takiego typu bram jest fakt zajmowania przez nie bardzo małych ilości miejsca. Wszystko dzięki temu, że bramy przesuwne otwierają się wzdłuż ogrodzenia, równolegle do niego przylegając. Właśnie to powoduje, że stalowe bramy przesuwne z poznania stały się w ostatnim czasie tak bardzo popularne. Ze względu na specyfikę działania takiej bramy należy jedynie pamiętać co konieczności pozostawanie 30% więcej wolnej przestrzeni, niż liczy sobie długość skrzydła bramy. Jest to konieczne dla jej bezpiecznego działania. Bramy przesuwne są obecnie dostęp w dwóch głównych rodzajach. Pierwszym, o którym warto w szczególności wspomnieć, są bramy szynowe, a drugim – bramy samonośne. Ruch skrzydła bramy szynowej możliwy jest dzięki specjalnym rolkom oraz szynom, które umieszcza się w fundamencie całej konstrukcji.

bramaTo powoduje, że trzeba pamiętać o konieczności częstego usuwania zanieczyszczeń, które gromadzone są w szynie. Część bram tego typu posiada własny mechanizm czyszczący, który działa przy każdym otwieraniu i zamykaniu bramy. Bramy przesuwne samonośne pozbawione są tej wady, wszystko dzięki temu, że jej skrzydło przesuwa się kilka centymetrów nad powierzchnią ziemi. Obydwa rodzaje przesuwnych bram łączy bardzo duża wygoda ich używania oraz duży poziom niezawodności. Przykładowo, podczas bardzo mocnego wiatru, nie ma ryzyka, że brama taka samodzielnie się zamknie, albo zostanie uszkodzona przez silne podmuchy. Dodatkowo, bramy takie mogą być wyposażone w automat. Dzięki niemu, mogą się one samodzielne otwierać, gdy zmarnowane w skrzydle bramy czujniki wykryją jakikolwiek ruch. W odpowiedni sposób eksploatowana brama przesuwna może funkcjonować przez bardzo długi okres czasu bez sprawiania jakichkolwiek problemów, zarówno gdy mowa o zastosowaniach prywatnych, jak i profesjonalnych.

Popularność bram przesuwnych z roku na rok się zwiększa. Coraz częściej, oprócz zastosowań profesjonalnych, gdzie z takich bram często się korzysta, sięga się po nie także w zastosowaniach prywatnych. Wszystko dzięki dużej niezawodności takich bram, oraz możliwości dostosowania ich działania, do własnych potrzeb oraz oczekiwań. Przykładowo, bramy takie mogą się otwierać automatycznie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to wejdź na stronę www.drzwibramyokna.pl!