Grzejniki najlepszego typu – dekoracyjne

Ciepła i przytulna łazienka to marzenie każdego posiadacza domu. O ile małą łazienkę nie trudno ogrzać, to z większą często jest problem. Ze względu na końcowy efekt, nie każdy chce montować kilka grzejników na ścianach – zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach tego typu.

grzejnik

Obecnie grzejniki łazienkowe można wybierać spośród wielu rodzajów. Gdy w domu mamy instalację grzewczą, warto powiesić na ścianie tzw. grzejnik rurkowy. Oprócz źródła ciepła ma też inną, ciekawą zaletę: można na nim suszyć mokre ręczniki. Przydaje się to zwłaszcza w zimowe dni. Takie grzejniki konwekcyjne, powieszone w odpowiednim miejscu będą spełniały rolę dekoracyjną.  Do wyboru mamy:

  • grzejniki stalowe,
  • grzejniki miedziane.

Przy wyborze urządzenia do ogrzewania, warto wziąć pod uwagę grzejniki konwekcyjne. Jedną z ich zalet jest niewątpliwie ciekawy i oryginalny desing. Są coraz chętniej wybieranym źródłem ciepła. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż są one bezpieczne i proste w obsłudze. Zaletą jest również to, że wyposażone są w termostaty, co pozwala na kontrolowanie temperatury, a co za tym idzie: zmniejszenie zużycia energii i rachunków.

Nagrzewnice (dmuchawy, termowentylatory) to także świetny pomysł na ogrzanie łazienki. Charakteryzują się tym, ze są przenośne i  w każdej chwili możemy je schować. Niewątpliwą ich zaletą jest to, ze mają swoje zastosowanie także w gorące dni: chłodzą pomieszczenia. Ich wygląd może nie zasługuje na pełne uznanie, ale ze względu na to, że nie montuje się ich na stałe, można przymknąć na to oko.