Hygge – duńska, harmonijna aranżacja wnętrz

tapety ścienne

W aranżacji wnętrz pojawił się styl, w jakim kierują się dekoratorzy. Niegdyś popularnym tematy przewodnim było yin-yang, dziś jest nim hygge. Jest to sposób w jaki poszczególne osoby postrzegają szczęście i w jaki sposób je odbierają.

Tapety w naturalnych kolorach

tapety ścienne Hygge jest również harmonią, spokojem i uporządkowaniem. W aranżacji wnętrz rozpatrując wartości, jakimi kierujemy się, aby być szczęśliwym powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim elementy odpowiadające za małe przyjemności, jak i drobnostki przynoszące nam szczęście. Hygge wymaga, aby wystrój wnętrza pochodził wyłącznie z serca, jak i odpowiadał upodobaniom oraz oczekiwaniom. Tapetami ściennymi, jakie zastosować można podczas aranżacji powyższego wnętrza są te w naturalnych kolorach, a także delikatnych wzorach. Wnętrza te wypełnia w dużej mierze drewno, jak i naturalność. Duńska definicja szczęścia to przede wszystkim prostota, chłodne barwy przypominające odcienie ziemi, natury, jak również przemyślane wzory, tektury i dodatki. Zaplanowana prostota pozwala ukazać we wnętrzu to, co jest w nim najistotniejsze, a mianowicie duszę człowieka, który w nim mieszka. Styl skandynawski to jeden z najbardziej lubianych stylów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Tapety adekwatne do powyższego stylu swoją teksturą przypominają materiały lub tkaniny.

tapety ścienne Mogą stanowić także imitację drewna lub białej cegły, które w Skandynawii są często stosowanym surowcem. Duńczycy uważają, iż odpowiedni design jest nieodzowną częścią ich mieszkania. Dobór właściwych surowców sprawia, iż wnętrze nie jest ani trochę chłodne bądź przytulane. Tapety w geometryczne wzory lub przypominające fototapetę, na której ukazany jest wizerunek na przykład lasu doskonale wpiszą się w tematykę i styl mieszkań oraz domów utrzymanych i zaaranżowanych w stylu hygge, zwanym inaczej przez wszystkich stylem skandynawskim. Tapety ścienne cena zależna jest w wielu przypadkach od rodzaju, a także od producenta tapet. Grubsze i trwalsze tapety zazwyczaj maja wyższe centy niż te które cechują się niższą odpornością na zniszczenia lub zaplamienia. Tapety w stylu skandynawskim charakteryzują się również często powtarzanym wzorem zwierzęcym. Głównym bohaterem, jaki występuje na tapetach jest jeleń, natomiast wzorami odzwierciedlającymi naturę, jako florę najczęściej spotykanym motywem są drzewa oraz liście.

Oprócz naturalnych motywów w stylu skandynawskiego hygge zastosować można również tapety ozdobione we wzory geometryczne, w jasnych kolorach z niewielkimi akcentami żółci bądź błękitu czy zieleni.

Dodaj komentarz