Idealne deski tarasowe

deski tarasowe thermory

Kiedy przychodzi wiosna, naturalne jest to, że przebywa się na dworze coraz więcej. Ciepłe promienie słoneczne i przyjemne powietrze pomagają w odpowiednim dotlenieniu mózgu i przede wszystkim odprężeniu się. Przy takiej pogodzie najczęściej spędza się czas na tarasie, na którym można zrobić grilla, czy po prostu czytać książkę. Jednak by móc się na nim swobodnie poruszać należy zainwestować w odpowiedni materiał, którym będzie można go pokryć.

Deski odporne na pęcznienie

deski tarasowe thermory	Obecnie na rynku najbardziej popularne są deski tarasowe, które tworzone są z różnych rodzajów drewna. Wybranie odpowiedniego materiału zależy od konkretnych wymagań klienta. W związku z tym producenci są w stanie zrobić niemal wszystko, by dana przestrzeń była funkcjonalna i przede wszystkim ładna. Podejmowanie decyzji rozpoczyna się oczywiście od wyboru desek, które zazwyczaj tworzone są z jesionu amerykańskiego lub sosny skandynawskiej. Tymi gatunkami zajmuje się firma Thermory, które poddaje je odpowiedniemu procesowi, który je wzmacnia. Modyfikacja termiczna polega głównie na krystalizacji cukrów, które znajdują się w drewnie. Dzięki temu cała powierzchnia staje się bardzo nieatrakcyjna dla różnego rodzaju grzybów, pleśni, czy insektów, które mogą jej zaszkodzić.

deski tarasowe thermory	Ponadto po tym zabiegu, staje się ona bardzo wytrzymała, i przede wszystkim odporna na warunki atmosferyczne, co równa się, z tym że nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia. Zmienia przy tym swój kolor, który przybiera ciemnobrązową barwę, która bardzo dobrze prezentuje się wśród zieleni. Ciemne deski tarasowe Thermory nie są również podatne na kurczenie się oraz pęcznienie. Dzięki modyfikacji termicznej ich żywotność wydłuża się do nawet 25 lat. Dodatkowo każdemu rodzajowi drewna, udziela się specjalnej gwarancji na biodegradacje, co sprawia, że są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Oczywiście, jeśli chce się dodatkowo udekorować takie deski, można nanieść na nie lakier. Ich montaż również nie powinien sprawiać problemów. Zazwyczaj posiadają specjalne wcięcia, dzięki którym można ukryć wszystkie łączenia, w związku z tym nie będą one widoczne na głównej części tarasu. Innym rozwiązaniem jest system end-matching.

Dzięki niemu deski łączone są po długości, czyli jedna w drugą. Wybór odpowiedniego materiału na wykończenie tarasu jest trudnym wyborem. Jednak znając wszystkie możliwości dostępne na rynku, można bez problemu znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu czas spędzany na świeżym powietrzu z najbliższymi, stanie się o wiele milszy i przyjemniejszy.