Ile kosztują usługi podnośnikiem?

podnośnik koszowy

Prace, wykonywane na wysokościach, są zawsze bezpośrednio związane z jakimś zagrożeniem dla wykonującego je pracownika. Dlatego też tak ważne jest wykorzystywanie podczas takich prac profesjonalnych maszyn, zwiększających bezpieczeństwo, w postaci na przykład podnośnika. Do jednego obsługi należy jednak posiadać odpowiednie uprawnienia.

Jakie koszty związane są z wynajęciem takiej usługi?

podnośnik koszowyNie jest to jednak jedyna uciążliwość, związana z posiadaniem takiej maszyny na własność. Kolejną, jest konieczność właściwego przechowywania tej maszyny w czasie gdy akurat nie jest ona potrzebna, do czego potrzebny jest odpowiednio przestronny budynek. Biorąc dodatkowo pod uwagę wysokie ceny zakupu tych maszyn, zakup podnośnika z pewnością nie jest opłacalny w przypadku tych przedsiębiorstw, które nie wykonują stale prac na wysokościach, z dużą częstotliwością. Znacznie lepszym pomysłem wydają się być zaś usługi podnośnikiem koszowym w warszawie, świadczone przez wiele różnych firm. Wynajem takiej maszyny, przede wszystkim likwiduje problem związany z koniecznością przeszkolenia pracowników do obsługi tego sprzętu — maszynę te wynajmuje się bowiem zazwyczaj wraz z obsługującym ją operatorem. Jest to osoba, posiadająca prawo jazdy kategorii C, oraz taka której udało się zdać egzamin UDT.

podnośnik koszowyJeśli chodzi o cennik za takie usługi, to zawsze będą one bardziej opłacalne niż zakup i eksploatacja takiej maszyny. Koszt wynajmu podnośnika to około 100 zł + VAT za godzinę pracy urządzenia. Należy jednak pamiętać o tym, że większość firm świadczących takie usługi tworzy ofertę wynajmu w taki sposób, by wynajem na dłuższy okres był bardziej opłacalny niż najem krótkoterminowy, oczywiście w przeliczeniu na godzinę pracy takiego urządzenia. Na koszt wynajmu takiego właśnie sprzętu wpływa jednak również szczegółowy zapis znajdujący się w umowie, parametry wynajmowanego podnośnika, oraz okres w roku. W okresie wiosenno-letnim, istnieje zazwyczaj większe zapotrzebowanie na te maszyny, ze względu na wykorzystywanie ich do prac związanych z przycinaniem drzew, oraz krzewów, oraz podczas remontów, czy też wieszaniem reklam typu billboard. Część firm, decyduje się na wynajem sezonowy z tego właśnie względu. W przypadku, gdy prace z użyciem podnośnika wykonywane są intensywnie w określonym okresie roku, wpływa to również na większą opłacalność takiego wynajmu.

W obecnym czasie coraz większą rolę zaczynają zdobywać usługi związane z wykorzystaniem podnośnika. Maszyna ta bowiem, przydać się może podczas wykonywania różnego rodzaju prac na większej wysokości. Możliwość wynajmu tej maszyny jest świetnym rozwiązaniem w przypadku tych przedsiębiorstw, które takich maszyn potrzebują sporadycznie.