Inteligencja XXI wieku – inteligentny dom fibaro

Nieruchomości Bydgoszcz

Jeszcze do niedawna mianem inteligentnego nazywano osobę bystrą, elokwentną, mającą szeroką wiedzę wielokierunkową i umiejącą ją wykorzystywać nie tylko w teorii, ale i w praktyce, rozumiejąc ją i umiejąc ją sprzedać, mówiąc kolokwialnie.

Niezwykłą inteligencja domu fibaro

inteligentny dom fibaroDzisiaj cecha ta nie dotyczy tylko człowieka, osoby fizycznej mającej mózg, i narzędzia pracy w postaci zmysłów, które mogą tą wiedzę przyswoić. Dzisiaj już nawet rzeczy zyskują to miano, gdyż stają się coraz bardziej podobne do nas ? istot myślących. Coraz częściej słyszy się o inteligentny dom fibaro. Cóż to znaczy? Jak dom może być inteligentny? Owszem, może, i to nie tylko on. W reklamach w prasie, radiu czy telewizji coraz więcej słyszymy czy czytamy także o inteligentnych zabawkach, inteligentnym samochodzie, inteligentnym telefonie komórkowym. Co to oznacza? Że wszystkie wymienione wyżej rzeczy, i jeszcze wiele, wiele innych zyskuje przymioty ludzkie za sprawą nadawania im naszych cech. Dzieje się tak, ponieważ robią one coś więcej niż egzystują, ułatwiają nam pewne rzeczy, umilają spędzany wraz z nimi czas, sprawiają że trudne dotychczas rzeczy wydają się często dziecinnie proste.
Co więcej, zaczynają one także przejmować inicjatywę. Zaczynają, dzięki wgranemu i starannie zaprojektowanemu programowi, myśleć za nas, kreować naszą rzeczywistość w oparciu o nasze nawyki, gusta, przyzwyczajenia, preferencje. Sami, gdy nabędziemy dane inteligentne urządzenie, możemy je przystosować do własnych potrzeb. Roboty oglądane na stronach pism z wynalazkami, z rzeczami, które są gdzieś tam daleko za oceanem testowane, dzisiaj wkraczają do naszych sklepów, miejsc pracy, stają się ta tańszą siłą roboczą, niepotrzebującą jedzenia, odpoczynku, kontaktów z bliskimi.

Potrzebują jedynie akumulatora, siły, która będzie je napędzać. A reszta? Reszta zrobi się już bez naszego udziału i wiedzy, ale cały czas za naszym przyzwoleniem i pod czujnym okiem naszej kontroli. To ważne, by nie obarczać całą winą za nasze niepowodzenia właśnie tą, sztuczną wciąż przecież inteligencję.