Izolacja przeciwwodna w budynkach użyteczności publicznej

izolacja przeciwwodna

Niemal we wszystkich budynkach użyteczności publicznej znajdują się miejsca, jak piwnice służące jako miejsce użytkowania działalności człowieka. Trzeba więc o nie odpowiednio dbać. Nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, iż pielęgnacja tych miejsc jest utrudniona z uwagi na fakt, że wilgoć glebowa oraz wody podziemne mogą oddziaływać niekorzystnie na fundamenty.

Izolacja przeciwwodna jest potrzebna

izolacja przeciwwodnaWówczas należy wykonywać zabiegi mające na celu skuteczną izolację przeciwwilgotnościową. Tego typu zabiegi będą przydatne w szkołach, których fundamenty są głęboko umiejscowione pod powierzchnią ziemi. Wiele pomieszczeń znajduje się w szkołach: sale lekcyjne, stołówki lub szatnie. W związku z tym potrzebna jest tutaj trwała izolacja przeciwwodna. W przeciwnym razie szkoła nie mogłaby wykorzystywać tych pomieszczeń, ponieważ oddziaływały by niekorzystnie na zdrowie uczniów. Podobnie jest z restauracjami i innymi obiektami gastronomicznymi, gdzie potrzebne są pozwolenia z instytucji sanitarnych. Gdyby nie było skutecznej izolacji przeciwwodnej, na ścianach piwnic mogłyby się pojawić czarne plamy, które są oznaką wystąpienia pleśni. I tak też pleśń związana ze złym użytkowaniem pomieszczenia działa również niekorzystnie nie tylko na organizm ludzki. Warto tutaj wspomnieć o bibliotekach, a konkretniej o książkach i materiałach piśmienniczych, które się w nich znajdują. Hydroizolacje w tych pomieszczeniach muszą być skuteczne.

izolacja przeciwwodnaWiadomo, że w bibliotece czy archiwum musi panować odpowiednia wilgotność powietrza, by materiały nie ulegały zniszczeniu. Szpitale również posiadają piwnice, których ściany muszą być odpowiednio zabezpieczone. Strach jest pomyśleć, co by się stało, gdyby w sterylnym szpitalu wystąpił grzyb. O izolacji przeciwwilgotnosciowej należy pomyśleć również wtedy, gdy budujemy kościoły, galerie handlowe, teatry, kina czy parkingi. Każdy chce, aby te budowle starczyły nam jak najdłużej. Wielu konserwatorów zabytków uznaje, iż nieodpowiednia hydroizolacja wpływa na niszczenie wspaniałych konstrukcji. Warto więc o tym pomyśleć. Podobnie jest z budynkami wielorodzinnymi, w których znajdują się piwnice przeznaczone do prywatnych celów. Cóż z tego, iż ludzie tam nie przebywają wielu godzin, ale warto jest by te miejsca były odpowiednio zabezpieczone gdyż przetrzymujemy tutaj rzeczy, które w obecności wzmożonej wilgoci mogą niszczeć.

Tak jest w przypadku ubrań, mebli, książek lub urządzeń. Nikt z nas też nie chce wdychać powietrza o nieprzyjemnym zapachu. Wówczas zejście do piwnicy nie staje się czymś miłym.

Dodaj komentarz