Jak często powinno się prać kanapę?

pranie kanapy

Kanapy, podobnie jak każdy inny mebel w domu, z czasem stają się zakurzone, brudne i niehigieniczne. Tracą one wówczas swój kolor, a siedzenie czy też leżenie na nich nie należy do najbardziej komfortowych — mogą pojawić się duszności, uczucie drapania w gardle, a sam zapach również nie będzie najprzyjemniejszy.

Niedrogie pranie kanapy

pranie kanapyWszystko to jest oznaką, że czas najwyższy wyprać kanapę. Jak często powinno się to robić oraz kto powinien zająć się pielęgnacją tapicerki meblowej? Pranie tapicerki jest osobnym procesem, który nie jest w pełni związany z odkurzaniem kanapy. Co to oznacza? Poprzez pranie rozumie się dokładne czyszczenie chemiczne lub za pomocą innych środków i profesjonalnych sprzętów. Taka usługa najczęściej wykonywana jest przez specjalizujące się w tym przedsiębiorstwa, głównie z uwagi na dysponowanie odpowiednimi urządzeniami. Właściwe odkurzacze, myjki czy środki czyszczące potrafią kosztować nawet po kilka tysięcy złotych, dlatego osoby prywatne raczej nie decydują się na ich zakup, między innymi przez to, że tak dokładny proces czyszczenia tapicerki meblowej wykonuje się stosunkowo rzadko. Jeśli z kanapy korzysta się sporadycznie lub służy ona przede wszystkim celom dekoracyjnym, wówczas wystarczy wyprać ją nawet raz na dwa lata.

pranie kanapyCzęściej, bo co rok, pierze się kanapy, z których korzysta się dość regularnie. Do zakładów piorących tapicerkę meblową jeszcze prędzej powinno oddawać się kanapy, na których siadają dzieci oraz zwierzęta — takie meble powinny być dokładnie wyczyszczone po upływie kilku miesięcy. Można zatem odetchnąć z ulgą, gdyż tak rzadki wydatek nie powinien sprawić kłopotu domownikom. Pranie kanapy w Łodzi to koszt około 100 złotych, choć cena zależy od dodatkowych usług, na przykład impregnacji lub usuwania przebarwień. Po przeprowadzonym praniu utrzymany zostanie piękny zapach, a kolory będą wyglądać podobnie, jak przy zakupie. Jest to korzystny sposób, aby odnowić swój mebel bez konieczności inwestowania w zupełnie nowe produkty. Pomimo oddawania kanap do prania, nie należy zapominać, że wciąż powinno się je czyścić samodzielnie. Regularne odkurzanie kanap pozwoli nie tylko uniknąć powtórnych przebarwień, ale też zapewni, że spędzanie czasu na siedzisku nie będzie wiązało się ze wdychaniem bakterii.

W ten sposób dba się o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych. Kanapy zaleca się odkurzać lub czyścić samodzielnie przy okazji sprzątania całego pomieszczenia, na przykład raz w tygodniu. Nie zajmuje to dużo czasu, a efekt jest zauważalny.

Sprawdź także https://www.clean-service.net.pl/