Jak działa suwnica natorowa?

suwnica natorowa

Poszukując odpowiedniego urządzenia transportowego, które poradziłoby sobie nawet z transportem ładunkowym o bardzo znacznej wadze, bardzo często kieruje się uwagę w stronę suwnic. Maszyny te, oprócz tego że radzą sobie z transportem ładunków nawet o wadze kilkudziesięciu ton, są bardzo zróżnicowane pod względem konstrukcyjnym, co pozwala na ich stosowanie w wielu różnych sytuacjach.

Suwnica i transport bliski

suwnica natorowaJednym z bardziej popularnych oraz częściej wykorzystywanych rodzajów suwnic, są bez wątpienia te, które są w stanie poruszać po torowisku. Tego typu solidna suwnica natorowa okazuje się być idealnym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania odpowiedniego urządzenia z zakresu transportu bliskiego zasięgu, które mogą być stosowane wewnątrz hal, oraz magazynów. Konstrukcja suwnic natorowych, oparta jest zazwyczaj o specjalny most, złożony najczęściej z jednego dźwigara, który jest oparty najczęściej o czołownice wyposażone w specjalne zespoły jezdne. Właśnie dzięki nim, możliwe jest swobodne przemieszczanie mostu suwnicy po przypisanym jej torowisku. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że w przypadku tego rodzaju suwnicy, jej torowisko montowane jest zazwyczaj na specjalnych elementach konstrukcyjnych danej hali, bądź też na konstrukcji wzniesionej w celu właśnie właściwego oparcia dla torowiska danej suwnicy.

suwnica natorowaStosując w suwnicach odpowiednio dostosowane, zaawansowane układy antykolizyjne można sprawić, że nawet kilka suwnic będzie w stanie bezpiecznie poruszać się po jednym torowisku. Suwnica natorowa jest najczęściej wyposażona w rozwiązania takie jak wciągnik, lub też wciągarka elektryczna. Do sterowania sama suwnicą oraz zastosowanym w niej mechanizmem przenoszenia oraz podnoszenia ładunków, służy zazwyczaj dedykowana kaseta, lub też, coraz częściej – system radiowy. Zazwyczaj, deklarowany przez producentów tego właśnie rodzaju sprzętu udźwig, wynosi od 1,6 tony do nawet 10 ton, a sama rozpiętość mostu takich suwnic dochodzić może nawet do 36 metrów. co jeszcze bardziej zwiększa możliwy zakres ich zastosowań. W obecnym czasie, jedną z częściej wykorzystywanych urządzeń transportowych, staje się suwnica. Sprzęt ten, przede wszystkim jest ceniony ze względu na jego bardzo duże możliwości maksymalnego udźwigu, oraz fakt, że może być sterowany zdalnie.

Maszyny transportowe tego właśnie typu, poruszają się bardzo często na specjalnych torowiskach, które muszą być dostosowane do takich właśnie celów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych systemów antykolizyjnych w suwnicach można sprawić, że mogą się one poruszać na jednym torowisku, nawet w przypadku większej ilości takich suwnic.