Jak fachowo wyczyścić wykładziny dywanowe?

pranie wykładzin dywanowych

Dywan jest materiałem narażonym na największe zabrudzenia – często mogą spaść na niego resztki jedzenia, wylać się napój czy chociażby może osadzić się kurz. Większość osób regularnie czyści dywany za pomocą zwykłych odkurzaczy. To nie do końca skuteczny sposób, gdyż pozwala na pozbycie się wyłącznie zabrudzeń, które znajdują się na samej powierzchni materiału.

Pranie wykładzin i dobry sprzęt

pranie wykładzin dywanowychWciąż na wykładzinie pozostaną tłuste plamy i ślady po kawie, a sam materiał nie będzie wyglądał elegancko. Zbyt rzadkie czyszczenie wykładzin dywanowych lub robienie tego niedokładnie może sprawić, że materiał będzie siedliskiem bakterii, grzybów, a nawet pleśni. Jak zatem powinno się czyścić tego rodzaju produkty? Obecnie jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów pozbycia się zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach jest metoda prania ekstrakcyjnego. Brzmi skomplikowanie, jednak do przeprowadzenia czyszczenia wykorzystywane są wyłącznie dobrze dobrane, delikatne środki chemiczne, a także odkurzacz o niezwykle wysokiej sile ssącej. Praniem ekstrakcyjnym zajmują się profesjonalne przedsiębiorstwa, w tym te, które oferują fachowe pranie wykładzin dywanowych w Warszawie. Zespół ekspertów ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także dysponuje właściwym sprzętem, za pomocą którego pozbędzie się wszelkich zabrudzeń.

pranie wykładzin dywanowychAby skorzystać z usług, wystarczy skontaktować się z wybraną firmą i zaproponować wolny termin – specjaliści przyjadą ze swoim sprzętem i wszystkie prace wykonają w domu klienta. Można również przewieźć wykładzinę do pralni zakładu, jednak usługi realizowane w domu zamawiającego, oszczędzają sporo czasu i pieniędzy klienta. Za wypranie dywanu metodą ekstrakcji zapłaci się około 100 złotych – usługa realizowana jest bardzo szybko i zazwyczaj trwa godzinę. Proces polega zarówno na wyczyszczeniu powierzchni materiału, jak i pozbyciu się zabrudzeń w strukturze produktu. Odpowiednio dobrany środek chemiczny rozprowadza się po dywanie, a następnie wciąga się go razem z rozpuszczonym brudem za pomocą odkurzacza. Pranie ekstrakcyjne to skuteczne rozwiązanie na wyczyszczenie wszelkich zabrudzeń znajdujących się na wykładzinach.

Po przeprowadzeniu czyszczenia, w pomieszczeniu pozostanie piękny zapach, a na materiale nie będą zalęgać się grzyby, bakterie i inne drobnoustroje. Aby efekt został zachowany, pranie ekstrakcyjne powinno się powtarzać regularnie – wystarczy przynajmniej raz w roku. O jakości tej metody czyszczenia można przekonać się na prezentacjach publikowanych przez przedsiębiorstwa.