Jak osiągnąć nowoczesny wystrój wnętrza?

aranżacja wnętrz

Wybierając styl w jakim chcemy urządzić wnętrze powinniśmy uwzględnić wiele czynników. Między innymi powierzchnię każdego pomieszczenia, jego oświetlenie oraz kolorystykę, która powinna odpowiadać naszym gustom. Większość młodych rodzin kupujących domy pragnie utrzymać je w nowoczesnym stylu, często skandynawskim, który swoją surowością nadaje mu swoistego charakteru.

Aranżacja wnętrz w wersji spójnej

aranżacja wnętrzPrzede wszystkim utrzymana jest prostota, duża przestrzeń oraz możliwie jak najmniejsza liczba dekoracji, jednak to nie jest wszystko. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim stonowanymi kolorami, ograniczonymi dekoracjami oraz prostymi meblami, które mają być funkcjonalne. Liczy się również duży dostęp światła, odpowiednia aranżacja wnętrz bez względu na rozmiar pomieszczenia i spójność. Często wykorzystuje się kolor biały na ścianach, ze względu na rozświetlanie i optyczne powiększanie domu. Królują również figury geometryczne, metaliczne wykończenia oraz surowe elementy dekoracyjne. Często w tego typu wnętrzach świetnie komponowane jest drewno wykorzystywane jako wykończenie podłogi, czy stanowiące praktyczny postarzany mebel. Minimalizm i prostota zyskały już wielu zwolenników, dlatego aranżacje wnętrz są bardzo zróżnicowane. Są osoby, które przełamują stonowane pokoje abstrakcyjnymi obrazami, czy małymi kolorowymi dodatkami. W ten sposób wyrażają one swój charakter oraz prezentują zainteresowania.

aranżacja wnętrzMimo to proste lampy, podstawowe meble czy duża ilość luster stanowią elementy łączące ze sobą cały styl. Często jako dopełnienie aranżacji wykorzystywany jest styl retro, świetnie sprawdzający się w postaci nietypowych dodatków z geometrycznymi wzorami. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, jak pokrywanie ścian panelami 3D, czy stylowym kamieniem, który w dowolnym momencie można przemalować. Aby utrzymać surowość pojawiają się elementy wykonane z metali o geometrycznych formach, które świetnie wkomponowują się w zamysł aranżacji. Poza tym wpływa to znacząco na funkcjonalność każdego pomieszczenia ze względu na dużą wolną przestrzeń. Każda aranżacja musi być bardzo przemyślanym zabiegiem, aby dbając o stylowe połączenie ze sobą każdego pomieszczenia, nie zapomnieć o ich funkcjonalności.

Ponadczasowe rozwiązania jak biel na ścianach, czy drewno na podłodze będzie pasowało do większości stylów, więc po kilku latach mieszkania decydując się na remont nie trzeba wykonywać go w każdym pomieszczeniu. Wystarczy niewielkie przemeblowanie, czy zakup nowych dodatków, które nieco odmienią aktualne wnętrza.