Jak zadbać o jakość powietrza? Klimatyzacja i rekuperacja

rekuperacja

Coraz większą wagę przykładamy do powietrza, którym oddychamy, ponieważ zdajemy sobie sprawę z jego wpływu na nasze zdrowie i życie. Na szczęście pomaga nam w tym nowoczesna technologia.

Śląska rekuperacja połączona z klimatyzacją

rekuperacjaW naszych nowoczesnych domach coraz trudniej zadbać o dobrą wymianę powietrza tradycyjnymi sposobami, to jest tylko dzięki wentylacji grawitacyjnej, która jest po prostu nieskuteczna w naszych szczelnych domach ze szczelnymi oknami i drzwiami. Dlatego bardzo dobrą inwestycją do nowych budynków, szczególnie na terenach, gdzie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia (takich jak województwo śląskie, a szczególnie Katowice) będzie rekuperacja. Rekuperator, czyli wentylator mechaniczny, nieustannie doprowadza do domu świeże, ogrzane i czyste powietrze, a usuwa zużyte. Dzięki filtracji i regulacji poziomu wilgotności warunki panujące w domu są zdrowe i najbardziej odpowiednie dla ludzi. To koniec dla dusznych, źle wietrzonych pomieszczeń, za dużej lub za niskiej wilgotności czy obecności w powietrzu zanieczyszczeń lub pyłków drzew i krzewów. Rekuperacja śląskie można też połączyć z klimatyzacją ? w formie jednego urządzenia lub dwóch osobnych. Klimatyzacja pozwala zachować w domu właściwą temperaturę, co ma szczególnie istotne znaczenie w czasie letnich upałów, gdy gorąco ma na nas szkodliwy wpływ, a dla niektórych osób, jak małe dzieci i osoby starsze, jest wręcz niebezpieczne.

Dzięki wykorzystaniu tych urządzeń, jakość naszego życia znacznie wzrasta. Odpowiednie warunki związane z powietrzem i wilgotnością pozwalają nam czuć się lepiej i być zdrowszymi.

Dodaj komentarz