Jakie są ceny odwiertów pod pompy ciepła

odwierty pod pompy ciepła

Bardzo wiele firm i klientów indywidualnych zastanawia się z pewnością, jakie są ceny za odwierty pod pompy ciepła. Na naszym rynku jest bardzo wiele firm, które oferują profesjonalne odwierty geotermalne, ale jak przyjrzymy się dokładnie kilku ofertą to szybko zauważymy że ceny są naprawdę bardzo różne.

odwierty pod pompy ciepłaJak łatwo się domyśleć cena za odwierty uzależniona jest w dużej mierze od lokalizacji naszej inwestycji oraz od warunków glebowych jakie panują na naszej działce. Standardowe ceny odwiertów zależą również od metody wiercenia. Za wykorzystanie bardzo popularnego wiertła hydraulicznego przyjdzie nam zapłacić 90zł/mb, za odwierty profesjonalnym wiertłem udarowym musimy wydać ponad 125 zł/mb. W Polsce coraz więcej firm korzysta również z solidnych wierteł diamentowych, których cena również wynosi 125 zł/mb. Powyżej podane ceny to oczywiście ceny netto, które dotyczą odwiertów do 80 mb. Dla głębszych odwiertów cena idzie oczywiście w górę. Jak widać wiercenie studni może nasz naprawdę drogo kosztować jeżeli poziom wody jest bardzo nisko.
Warto wspomnieć również, że większość firm obniża również swoje ceny jeżeli będziemy chcieli zamówić większą ilość odwiertów. W Polsce największą popularnością cieszą się odwierty pionowe. Odwierty te charakteryzują się prostotą wykonania, stabilnością temperaturową dolnego źródła oraz zdecydowanie większą wydajnością grzejną niż w przypadku kolektorów poziomych. Kolektory pionowe zajmują również niewielki teren dlatego też osoby, które mają małe działki wybierają właśnie takie rozwiązania.

Jeżeli planujemy odwierty pod pompy ciepła warto skontaktować się z kilkoma firmami i poprosić ich o szczegółowe wyceny swoich usług.