Kamienne elementy w domu ? parapety i nie tylko

parapety

Kamień stał się ostatnio bardzo popularnym materiałem w budownictwie jednorodzinnym w Poznaniu. Do tej pory najczęściej go widywaliśmy w budynkach oficjalnych, takich jak urzędy, lub też w obiektach religijnych, jak kościoły. Jednak teraz w domu też możemy mieć takie elementy.

Parapety kamienne – warto inwestować?

parapetyCo z kamienia może zostać wybudowane w naszym domu? Zacznijmy od dużych elementów. Z kamienia mogą być nasze posadzki czy schody. Takie podłogi będą bardzo gładkie i błyszczące, będzie się także dobrze czyścić, szczególnie te odporne na wodę, tak jak podłogi i schody granitowe. Jednak to nie wszystko. Jeśli mamy w domu kominki to kamień idealnie nada się do tego by stworzyć obudowy do nich właśnie z kamienia. Jest on odporny na działanie wysokiej temperatury, a popiół czy osad nie zniszczy go. Łatwo go też usuniemy z naszego kominka. Ostatnio popularne staja się parapety z kamienia. Pasują wtedy idealnie do naszych kominków i podłogi. Są trwałe i wytrzymałe. Zarówno ciepło grzejnika, jak i chłód z okna nie zniszczą ich. Takie parapety są również odporne na zalanie, jeśli zostawimy otwarte okno w trakcie deszczu.

Do tego, jeszcze trzeba pamiętać jednak, że ściany, podłogi i kominki muszą być przygotowane to założenia na nie kamiennych elementów, ponieważ są one ciężkie więc podłoże musi wytrzymywać duże obciążanie, inaczej może się zniszczyć. To byłoby dla nas bardzo niekorzystne, szczególnie jeśli potrzeby będzie remont. Nie mniej jednak kamień jest elementem bardzo trwałym, komfortowym i nowoczesnym, więc na pewno sprawdzi się w każdym domu.

Dodaj komentarz