Kiedy opłaca się wynajmowanie magazynu?

Od pewnego czasu widać stopniowy wzrost popularności wynajmowania przestrzeni magazynowej. Faktycznie w pewnych sytuacjach, może się to okazać znacznie bardziej opłacalne, niż kupowanie magazynu, czy też jego budowa na własny koszt. Dotyczy to w szczególności tych firm, które przechowują bardzo różne ilości towarów. Najłatwiej jest to zaobserwować na przykładzie sklepów wysyłkowych.

Opłacalność wynajmu magazynów

Pod koniec roku, zazwyczaj istnieje w ich przypadku potrzeba przechowywania bardzo dużych ilości towarów. Tymczasem, na początku roku, ilości te mogą się widocznie obniżyć. Oznacza to że korzystanie z bardzo dużego pod względem powierzchni magazynu, stanie się kompletnie nieopłacalne, w takim wypadku właśnie najbardziej sprawdzą się duże magazyny na wynajem – Bydgoszcz jest miastem, gdzie można je wynająć w najbardziej atrakcyjnej cenie. Jednocześnie, warto pamiętać o tym, że w przypadku gdy magazyn z jakiś względów przestanie spełniać potrzeby danej firmy, na przykład będzie zbyt duży, lub zbyt mały, nie będzie żadnego problemu z wynajęciem zupełnie nowego. W przypadku zaś podjęcia decyzji o korzystaniu z własnych magazynów, budowa zupełnie nowego będzie trwała zdecydowanie dłużej. Dodatkowo, wynajem magazynu będzie niewątpliwie jedyną rozsądną decyzją w przypadku tych firm, które działają na rynku dopiero od niedawna, lub też po prostu dysponują mniejszymi możliwościami finansowymi. W przypadku tych właśnie firm, trudno byłoby im na początku prowadzonej przez nie działalności, w ogóle uzyskać odpowiednie kredyty, konieczne dla budowy nowego magazynu. Jest to w szczególności opłacalne w mniejszych miastach, gdzie koszty wynajmu nawet bardzo dużej przestrzeni do magazynowania towaru, są zaskakująco niskie.

Wynajem magazynu jest także świetnym rozwiązaniem dla firm, które borykają się z różnego rodzaju problemami finansowymi, a potrzebują jakiejś przestrzeni magazynowej, aby przezwyciężyć kryzys i osiągnąć określone dochody. Sprzedaż magazynu i wynajem nowego, wydaje się w takim wypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Od pewnego momentu coraz bardziej istotne znaczenie zaczęła odgrywać możliwość wynajęcia przestrzeni biurowej, bądź też magazynowej. Dla wielu firm, jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, przede wszystkim biorąc pod uwagę koszty. W przypadku wynajmu biura czy magazynu, miesięczne koszty okazują się zazwyczaj znacznie mniejsze, nawet w przypadku zdecydowania się na magazyn, położony w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Dodatkowo, pozwala to również na rozpoczęcie działalności tym firmom, które na rynku są dopiero od niedawna.