Kilka słów o paletach drewnianych

produkcja palet drewnianych

Są produkty, które sprawdzają się w domu, ogrodzie, sklepie i firmie produkcyjnej. Jednym z takich produktów są niewątpliwie palety drewniane. Wyglądają niepozornie, mają prostą konstrukcję, ale jednak są bardzo przydatne i uniwersalne. Można je przewozić w ciężarówkach, składować na magazynie, jak również robić z nich meble i dekoracje.

Produkcja różnych palet

produkcja palet drewnianychCo zatem warto wiedzieć o paletach? Na pewno wyróżnia się kilka rodzajów palet. Są to palety jednorazowe, wielorazowe oraz specjalne skrzyniopalety. Pierwszy i drugi rodzaj palet różni się tylko jakością materiału użytego do produkcji. Palety jednorazowe są robione z desek drugiej jakości, które są cieńsze, mniej odporne na uszkodzenia. Te wielorazowe są prawdziwie solidne i mocne. Zniosą duży nacisk i udźwig. Skrzyniopalety to jak sama nazwa wskazuje połączenie skrzyni i palety. Ma płaską podstawę i boki, czasem także górna klapę. Takie konstrukcje są idealne do przewozu towaru luzem, nie w opakowaniach. Skrzyniopalety są wybierane na przykład przez rolników. Występują one tez z wersji izotermicznej, czyli służącej do przewozu schłodzonych produktów, które w wysokiej temperaturze by się zepsuły. Druga kwestia to materiał z jakiego wyrabiane są palety. Szybka produkcja palet drewnianych jest najpopularniejsza. Drewniane palety są bardzo solidne, trwałe, nie psują się łatwo. Są też palety plastikowe, a nawet kartonowe. Są to zwykle tanie palety wykorzystywane tylko jeden raz.

produkcja palet drewnianychZ kolei skrzyniopalety mogą być też aluminiowe. Głównie chodzi o izopalety, bo skoro mają one chłodzić towar to muszą mieć zapewnioną odpowiednią izolację i być odporne na niskie temperatury. Najpopularniejsze z palet to europalety, ze względu na standardowy rozmiar. Takie palety można spotkać w całej Europie. Mają odpowiedni kształt i wielkość, przez co są często wykorzystywane w różnych branżach. Są oczywiście palety w innych rozmiarach, dobry producent wykona je też na indywidualne zamówienie. Warto wspomnieć o tym, że palety można wykorzystywać w różny sposób. Oczywiście głównie na palecie się układa produkty, bo potem je zbiorczo przewieźć wózkiem widłowym (mały dystans) lub ciężarówką (duży dystans).

Jednak z palet robi się też ciekawe meble i dekoracje, więc są często wykorzystywane przez majsterkowiczów. Szczególnie są one cenione też ze względu na niską cenę i łatwą dostępność. Ponadto, nieużywane palety drewniane można spalić lub też rozłożą się one ekologicznie na wysypisku – w końcu drewno to materiał naturalny. Warto jest takie rzeczy wiedzieć.

Więcej na stronie https://tpdfrankowski.pl/