Komfort stosowania rekuperatorów

rekuperatory

O rekuperacji słyszy się coraz więcej. Producenci wskazują na to, że jest to doskonała alternatywa dla dotychczas stosowanej wentylacji grawitacyjnej, która nie sprawdzała się latem, gdy nie było różnicy temperatur między środowiskiem zewnętrznym a pomieszczeniami. Jednak wiele osób nie jest jeszcze do tego przekonanych – są zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, mimo iż są one o wiele gorsze niż nowoczesne technologie, z których stosowania wynika wiele korzyści.

Charakterystyka nowoczesnych rekuperatorów

rekuperatoryPrzede wszystkim mówi się o tym, że rekuperacja pozwala na uzyskanie świeżego, oczyszczonego z alergenów i pyłków, powietrza, dostarczanego do pomieszczeń przez całą dobę. Nie ma znaczenia nawet temperatura na zewnątrz – jeśli na zewnątrz panuje mróz, świeże powietrze jest najpierw ocieplane w rekuperatorze za pomocą ciepła pochodzącego ze zużytego powietrza, w ten sposób uzyskujemy cieplejsze, świeże powietrze. Co za tym idzie – to jest także prawdziwa oszczędność w sezonie grzewczym! Powietrze mamy ciepłe, a koszty ogrzewania niższe. Dla wielu osób ekonomia to najważniejsza zaleta, ale na tym korzyści z wentylacji mechanicznej się nie kończą, bowiem stosowanie rekuperacji to także wygoda – nie musimy martwić się otwieraniem okien, na przykład latem, jak to było przy wentylacji grawitacyjnej. Tutaj nawet w lecie mamy świeże powietrze, ponadto ograniczamy docieranie do pomieszczeń kurzu i innych zanieczyszczeń.

rekuperatoryNajlepsze rekuperatory z Poznania to urządzenia nowoczesne, które posiadają bardzo dobry system sterowania, pozwalający na dostosowanie parametrów pracy urządzenia do aktywności mieszkańców. Oprócz ręcznego wprowadzania ustawień, urządzenie może działać w sposób automatyczny – posiada bowiem czujniki wilgotności oraz CO2, które pozwalają kontrolować zużycie powietrza w pomieszczeniach i na tej podstawie ustalana jest intensywność cyrkulacji. Rekuperacja może być z powodzeniem łączona także z systemami inteligentnego domu, które również stają się coraz bardziej popularne wśród zapracowanych osób, którym zależy zarówno na bezpieczeństwie, jak i wygodzie. W ofertach producentów dostępne są rekuperatory o różnej wydajności – na przykład 300 czy 500 m2/h, dlatego w prosty sposób można dostosować efektywność urządzeń do własnych potrzeb.

Ponadto nowoczesne, wysokiej klasy kanały powietrzne pozwalają na zaprojektowanie indywidualnych systemów do domów jednorodzinnych. Przy rekuperacji nie mamy żadnych ograniczeń – wentylacja będzie całkowicie spełniała nasze potrzeby, a bezawaryjne działanie zapewni nam prawdziwy komfort.

Dodaj komentarz