Budownictwo

Krawędziaki drewniane – wytrzymałe elementy konstrukcji

krawędziaki drewniane

Budując lub remontując dach budynku, ważne jest, aby zapewnić mu wyjątkowo stabilną konstrukcję. Najczęściej podczas modernizacji dachu wykorzystuje się podpory, które przenoszą cały ciężar dachu na ściany. Same nie mogą być zbyt ciężkie, lecz muszą zachować swoją wytrzymałość, aby nie pękły pod wpływem obciążenia. To właśnie dlatego najwięcej fachowców decyduje się wybrać krawędziaki drewniane – belki, które mają wyjątkowe właściwości.

Krawędziaki o dobrych parametrach

 krawędziaki drewnianeCzym wyróżnia się ten produkt i dlaczego warto go wybrać? Produkcja belek drewnianych wbrew pozorom nie opiera się wyłącznie na ich ukształtowaniu. Producenci dokładnie wymierzają produkt i strugają go przy pomocy wielu specjalistycznych urządzeń. Odpowiednio dobrany rozmiar, w tym grubość i szerokość belki drewnianej jest istotny dla bezpieczeństwa konstrukcji. W zależności od wielkości dachu dobiera się produkty o innych wymiarach. Na tym jednak nie kończy się praca producenta. Nieodpowiednio zabezpieczone, mało odporne drewno może okazać się mało skuteczne i poważnie zagrozić życiu osób znajdujących się wewnątrz budynku. Solidne krawędziaki drewniane powstają pod okiem specjalistów, którzy nieustannie mierzą różne parametry produktu, w tym chociażby jego wilgotność. Podtrzymywane za ich pomocą dachy pozostaną na swoim miejscu bez ryzyka zawalenia się na skutek uszkodzenia belki. Bardzo często drewno jest dodatkowo impregnowane i zabezpieczane powłokami ochronnymi, które niwelują skutki negatywnych działań atmosferycznych.

 krawędziaki drewnianeProdukt może zostać wykonany z przeróżnych gatunków drewna, w zależności od potrzeby zamawiającego. Krawędziaki nie służą wyłącznie jako podpory dachu. Osoby zainteresowane mogą ich użyć również do tworzenia mebli ogrodowych, czy stawiania drewnianych domków. Spora ilość właściwości sprawia, że produkt jest chętnie wybierany do wielu prac budowlano-remontowych. Przy współpracy z producentem można dostosować wymiary krawędziaków drewnianych do indywidualnych potrzeb. Można również zadecydować o dodatkowym pokryciu belek powłokami ochronnymi. Szukając wytrzymałych elementów konstrukcji, warto zatrzymać się przy krawędziakach drewnianych.

To produkt o wielu właściwościach i zastosowaniach. Jest niezwykle solidny i odporny na niekorzystne warunki pogodowe. Słabo pochłania wilgoć, przez co nawet pomimo zmoknięcia nie zostanie uszkodzony. Belki drewniane występują w wielu rozmiarach, o różnej grubości, szerokości i wysokości. Do ich tworzenia wykorzystuje się wiele gatunków drzew, w tym sosnowe lub dębowe.