Kuchnia w nowoczesnej wersji

meble kuchenne

Obecnie w domach można zobaczyć pokoje dzienne, sypialnie, a nawet pokoje dziecięce urządzone w nowoczesnym stylu, nic więc dziwnego, że ten trend jest używany również w pomieszczeniach kuchennych. Jak wyglądają nowoczesne kuchnie? Bardzo trudno jest je jednoznacznie scharakteryzować, ponieważ wykorzystuje się tu różne materiały, kolory.

Meble kuchenne w różnych kolorach

meble kuchenne Są jednak cechy wspólne dla wszystkich kuchni nowoczesnych. Jest to postawienie na gładkie, lśniące powierzchnie, rezygnacja ze wzorów i używanie intensywnych i/lub kontrastowych kolorów. Popularne są kuchnie monochromatyczne, czyli utrzymane w tonacji czerni i bieli. Można mieć przykładowo czarne meble kuchenne z Lubina i ciemną podłogę, a do tego białe blaty i ściany lub też mieć całe czarne meble z blatami, a podłogę i ściany białe. Często w nowoczesnej kuchni pojawia się także ognista czerwień, czy intensywny błękit. Blaty i fronty meblowe z reguły albo są wykonywane na wysoki połysk albo są okładane lacobelem. Jest to materiał szklany, jednak odporny na uszkodzenia mechaniczne, zabarwiany na dowolny kolor. Idealnie współgra to z kuchniami do zabudowy. Meble kuchenne w wersji nowoczesnej niejednokrotnie mają ukrywane uchwyty. Mogą mieć niewidoczne z daleka wgłębienia, czy niemal płaskie i wąskie uchwyty.

meble kuchenne W wersji najbardziej nowoczesnej wybierane są szafki które otwierają się ,,na przycisk” – wystarczy lekko przycisnąć szafkę w dowolnym miejscu a ona się otworzy. Nie ma żadnych gałek, ani uchwytów. Jeśli chodzi o oświetlenie to warto postawić na oprawy sufitowe w kolorze stalowym, opcjonalnie na taśmy ledowe ze światłem białym, ukryte w stylowych listwach, mocowanych pod wiszącymi szafkami. Na podłogach robi się posadzki żywiczne lub stosuje linoleum. To pasuje do innych gładkich powierzchni w kuchni, a same materiały są niezwykle łatwe w czyszczeniu, nie widać na nich smug i są niepodatne na zarysowania. Na ścianach także można stosować lacobel w postaci szklanych paneli. Są one odporne na działanie wysokich temperatur, tłuszczy, kwasów, nie odbarwiają się. Nie mają także fug, ani innych łączeń przez co nie są siedliskiem bakterii i grzybów, co w kuchni jest bardzo ważne.

Kończąc rozważania, nowoczesne kuchnie dają wiele możliwości aranżacyjnych, jednak spodobają się przede wszystkim osobom, którym znudziły się nudne, matowe kuchnie w drewnie i szukają czegoś innego. Warto zaznaczyć, że coraz więcej firm tworzy modernistyczne meble czy panele szklane na zamówienie, zatem stworzenie takiej kuchni nie będzie problematyczne.