Kupno drzwi i okien do nowego domu

drzwi drewniane

Zazwyczaj każdy, kto zdecyduje się na budowę własnego domu, przed przystąpieniem do robót sporządza dokładny kosztorys. Istotne jest to, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć zarówno na materiały budowlane, jak i na opłacenie pracowników. Koszty są spore i jedynym sposobem na ich ograniczenie, jest korzystanie z tańszych materiałów, jednak czy to ma sens? Pewnym jest, że nie warto poświęcać jakości dla oszczędności.

Najlepsza stolarka otworowa do domu

drzwi drewnianeChoć na początku wszystko byłoby idealnie, wraz z upływającym czasem i intensywną eksploatacją budynku, moglibyśmy zacząć zauważać problemy wynikające właśnie z zastosowania tańszych – a co za tym idzie słabszych materiałów. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo, a tutaj nie powinniśmy zastanawiać się, czy ważniejsze jest nasze zdrowie czy pieniądze. Zawsze to pierwsze. Również wybierając stolarkę otworową, nie powinniśmy oszczędzać. Gorszej jakości drzwi mogą stanowić słabsze zabezpieczenie – na przykład przed włamaniem. Ponadto mogą charakteryzować się gorszą izolacyjnością termiczną, która sprawi, że tak naprawdę te koszty, których chcieliśmy uniknąć, poniesiemy w innej sferze: przez nieszczelność stolarki otworowej, zwiększą się koszty ogrzewania. Warto więc przy wyborze drzwi i okien nie kierować się ich ceną, a parametrami technicznymi, aby wybrać te wyroby, które sprawdzą się najlepiej.

drzwi drewnianeW przypadku drzwi w domu wolnostojącym najlepiej prezentują się te drewniane, jednak jeśli chodzi o okna, tutaj więcej osób się waha – drewniane czy plastikowe? Oczywiście powinniśmy zadbać o to, aby elewacja wyglądała harmonijnie, dlatego elementy te powinny być wykonane z tego samego materiału. Warto postawić na drewno. Najlepszy producent okien i drzwi drewnianych będzie posiadał szeroką ofertę wyrobów wykonanych z różnych gatunków drewna – to między innymi sosna, dąb, mahoń, orzech, meranti i wiele, wiele innych. Mogą one charakteryzować się różną wytrzymałością, jedne większą, drugie mniejszą, jednak zazwyczaj raz zakupione drzwi i okna służą każdemu właścicielowi domu przez długie lata, właściwie rzadko kiedy zachodzi potrzeba ich wymiany na nowe, dlatego jest to dobre rozwiązanie.

Chyba że podążamy za trendami i obawiamy się, że moda niedługo się zmieni, a my zostaniemy z „niemodnymi” oknami czy drzwiami, za które zapłaciliśmy dość dużo. Na szczęście w przypadku stolarki otworowej, moda nie zmienia się tak prędko. W ofertach producentów znajdziemy zarówno drzwi w stylu klasycznym, jak i te bardziej nowoczesne – bez problemu dopasujemy je więc do stylu elewacji.

Dodaj komentarz