Najskuteczniejsza, intuicyjna klimatyzacja mieszkaniowa

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja kojarzona była głównie z ogromnymi biurowcami oraz centrami handlowymi. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się jednak na zakup klimatyzatora, który dedykowany jest znacznie mniejszym przestrzeniom. Klimatyzacja coraz częściej staje się więc standardowym wyposażeniem naszych domów i mieszkań.

Wydajna i cicha klimatyzacja

klimatyzacja mieszkaniowaklimatyzacja mieszkaniowaJakie modele klimatyzatorów sprawdzają się najlepiej w mieszkaniach i funkcje posiadają owe urządzenia? Klimatyzatory dzielimy głownie ze względu na ich budowę. Rozróżniamy trzy zasadnicze typy klimatyzatorów: monoblock, split oraz multi-split. Klimatyzatory monoblock to zdecydowanie najbardziej kompaktowe, przenośne urządzenia, które składają się z pojedynczej, prostej jednostki. Choć ceny owych klimatyzatorów są bardzo niskie (standardowy model kosztuje około 500 zł), to jednak urządzenia te są bardzo głośne i mało intuicyjne (posiadają tylko kilka standardowych funkcji chłodzących). Z tego też powodu modele te są dziś wypierane przez klimatyzatory typu split oraz multi-split. Te dwa klimatyzatory różni od siebie jedynie to, że dedykowane są one rożnym przestrzeniom. Klimatyzatory multi-split stosuje się w dużych, wielopokojowych pomieszczeniach (m.in. w biurowcach, sklepach oraz bankach), ponieważ model ten można rozbudowywać wieloma dodatkowymi jednostkami zewnętrznymi.

klimatyzacja mieszkaniowaKlimatyzatory typu split posiadają natomiast jedną główną jednostkę, która idealnie sprawdza się w mniejszych przestrzeniach (m.in. w domu czy mieszkaniu).Skuteczna klimatyzacja mieszkaniowa to klimatyzacja stacjonarna typu split, która wyróżnia się wysoką wydajnością oraz cichą pracą. Warto przy tym podkreślić, że urządzenia te posiadają wiele dodatkowych funkcji. Nie tylko ochładza nasze pomieszczenie, ale również ogrzewa je i skutecznie filtruje powietrze z kurzu oraz uczulających pyłków. Klimatyzacja zalecana jest więc szczególnie alergikom, którzy powinni dbać o możliwie najlepszą jakość powietrza we własnym domu. Domowe klimatyzatory oferują również wygodne rozwiązania montażowe. Możemy więc zakupić m.in. klimatyzatory ścienne, ścienno-przysufitowe, przypodłogowe oraz kanałowe. Najbardziej popularne są niewątpliwie klimatyzatory ścienne, które umieszcza się zazwyczaj na głównej ścianie w salonie. Warto przy tym podkreślić, że obsługa tego typu klimatyzatorów jest bardzo prosta i intuicyjna.

Wszystkie parametry można regulować za pomocą wygodnego pilota lub dotykowego, interaktywnego monitora, który zajmuje mało miejsca. Cena klimatyzatora wraz z montażem wynosi około 3000 zł. Warto decydować się zwłaszcza na zakup energooszczędnych modeli klasy A, które ograniczają zużycie prądu i posiadają praktyczne tryby oszczędzania energii.