Nowoczesna ława podnoszona

ławy podnoszone

Styl nowoczesny w projektowaniu wnętrz cieszy się obecnie największą popularnością. To dlatego, że na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych mebli, które charakteryzuje atrakcyjny wygląd połączony z funkcjonalnością. Dla wielu osób takie połączenie jest bardzo ważne, dlatego decydują się na zakup właśnie takich mebli.

Ławy w wielu wersjach

 ławy podnoszonePrzykład mebli, które obecnie cieszą się dużą popularnością i są chętnie kupowane, stanowią nowe ławy podnoszone, które inaczej nazywa się ławostołami ze względu na to, że mogą właśnie pełnić dwie funkcje – ławy lub stołu. Są one dostępne w różnych wersjach, jedną z nich jest mechanizm korbkowy – korbka umieszczona jest w dyskretnym miejscu, dzięki czemu nie zwraca szczególnej uwagi, ale w dowolnym momencie możemy z niej skorzystać, pokręcić nią i tym samym ustawić stół na innej pozycji, na takiej wysokości, która aktualnie najlepiej nam odpowiada. Drugą wersją jednak jest taka ława podnoszona, która wyposażona została w mechanizm pneumatyczny. Dzięki temu wystarczy jeden ruch ręką, aby podnieść blat, zmieniając jego wysokość. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie i nie wymaga żadnego wysiłku. Dlatego też właśnie takie ławy podnoszone cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród osób, które właśnie projektują swój salon i zależy im na jak największej jego nowoczesności.

 ławy podnoszoneCo jeszcze można powiedzieć o takich ławach? Są one dostępne w różnych wymiarach, jednak standardowo jest to 70x120x50 cm. Podnieść blat takiej ławy można nawet o 20 cm, natomiast jeśli chodzi o jej rozłożenie (co także jest możliwe dzięki obecności prowadnicy synchronicznej z hamulcem), długość maksymalna może wynieść nawet 160 cm, a więc 30 cm więcej niż w standardzie. Jest to spora różnica, dzięki czemu taka ława w jednej chwili może zmienić się z ławy kawowej w stół, przy którym będziemy spożywać posiłki. Bez wątpienia to funkcjonalność, która jest naprawdę wartościowa – sprawdza się znakomicie w małym mieszkaniu, w którym nie możemy pozwolić sobie na oddzielne pomieszczenie przeznaczone na jadalnię z dużym stołem. W salonie zaś duży stół nie prezentowałby się za dobrze, natomiast ława, którą w dowolnym momencie możemy rozłożyć czy podnieść – prezentuje się znakomicie.

Podsumowując, obecnie na rynku mamy dostęp do wielu nowoczesnych mebli, wśród których prym wiedzie ława podnoszona, dostępna w szerokim wyborze kolorów, w ponadczasowym wzornictwie. Doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, będziemy mogli bowiem bez problemu dobrać kolor idealnie komponujący się z pozostałymi meblami w salonie.