Nowoczesne biuro – jak powinno wyglądać

projektant wnętrz

Rozwój rynku sprawia, że pracodawcy muszą zagwarantować swoim pracownikom naprawdę dobre warunki, żeby ci chcieli u nich zostać. I nie chodzi tu jedynie o pensję, ale także o ergonomiczne, komfortowe stanowiska biurowe. Komfort powinien być zarówno fizyczny, jak i psychiczny, dlatego projektowanie wnętrz biur warto powierzyć profesjonalistom, którzy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z obowiązujących w przestrzeni biurowej zasad ergonomii, a także wiedzą, w jaki sposób uzyskać atmosferę spokoju i relaksu.

Projektowanie nowoczesnego biura

projektant wnętrzJeżeli interesuje nas dobry, doświadczony projektant wnętrz Katowice oraz okoliczne śląskie miasta posiadają wielu takich specjalistów, którzy dla nas stworzą prawdziwie dogodne przestrzenie biurowe. Oczywiście będziemy musieli trochę za to zapłacić, jednak efekty godne są takiej ceny. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaką powierzchnią dysponujemy. Jeżeli sporą – na przykład mamy dla siebie całe piętro, a więc kilka lub więcej pokojów, wówczas oprócz stref pracy z pewnością opłaca się stworzyć strefy relaksu. Projektanci często radzą, aby tworzyć takie pomieszczenia, w których pracownicy podczas przerwy będą mogli całkowicie zapomnieć o swoich obowiązkach. A więc na wyposażeniu powinna znaleźć się wygodna sofa, stolik kawowy, dobrze też zadbać o roślinność, która kojarzy się przecież z domem.

projektant wnętrzW ten sposób stworzymy miejsce, w którym pracownicy będą mogli odetchnąć, porozmawiać z innymi, a wszystko w atmosferze spokoju i całkowitego relaksu. Sama strefa relaksu to przecież nie wszystko. Do pracy przecież przychodzi się głównie po to, aby pracować. Tak więc skupmy się także na optymalnie zaprojektowanych przestrzeniach do pełnienia obowiązków służbowych – jeżeli działania naszej firmy opierają się na pracy grupowej, wówczas dobrze zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do tworzenia zespołów, co pozwoli na wzajemne inspirowanie się w wielu kwestiach, a więc i na zyskanie lepszej efektywności działań, czyli także generowanie zysków. Przestrzeń pracy wspólnej będzie w naszym biurze więc rzeczą niezbędną, ale nie zapominajmy o tym, że niektórzy są indywidualistami i wolą pracować w ciszy – to dla nich stwórzmy stanowiska pracy indywidualnej.

Jeżeli nie mamy takiej możliwości, bo miejsca jest za mało – pomyślmy o zaaranżowaniu przestrzeni dynamicznej. Wykorzystajmy ścianki przesuwne czy drzwi typu warsztatowego, które pozwolą pracownikom w dowolnym czasie zamykać czy otwierać przestrzeń pracy, w zależności od aktualnie pojawiających się potrzeb i od samopoczucia.

Dodaj komentarz