O czym pamiętać przy nakładaniu pianki PUR?

ocieplenia pianką pur

Pianka poliuretanowa bez wątpienia jest numerem jeden dla wielu fachowców od ociepleń budynków. Bardzo dobra opinia tego materiału izolacyjnego sprawiła, że na zakup niezbędnych akcesoriów do pracy zdecydowały się również osoby prywatne. Aby ocieplenie było możliwe, należy posiadać odpowiedni rodzaj pianki PUR, a także agregat do natrysku.

Opłacalne ocieplenie pianką

ocieplenia pianką pur Trzeba również pamiętać o zasadach BHP, czyli zabezpieczeniu ciała właściwym kombinezonem z okularami i rękawiczkami. Jeśli wyposażenie jest już gotowe, warto zabrać się do pracy. Przygotowania przestrzeni do ocieplenia w dużej mierze zależą od tego, do czego dane miejsce będzie wykorzystywane. Jeżeli jest to pomieszczenie mieszkalne, wówczas od właściciela będzie wymagać się nieco więcej pracy, niż na przykład ocieplając poddasze. Bez względu na późniejsze zagospodarowanie przestrzeni, znajdujące się w pokoju ściany należy oczyścić przed rozpoczęciem prac. Oznacza to usunięcie zbędnych ozdób i elementów, które mogłyby wpłynąć na skuteczność izolacji. Pianka może zostać umieszczona na membranie lub płytach OSB. Otwartokomórkową piankę poliuretanową można zacząć nanosić na powierzchnię ściany, jednak z uwagi na właściwości tego typu materiału, właściciel może wcześniej nanieść także paroizolację.

ocieplenia pianką pur Zaleca się również zakleić okna odpowiednią folią, a w przypadku dużej ilości szczelin, wypełnić je wcześniej pianką zamkniętokomórkową (ma ona większą gęstość i nie będzie wypychać ściany) – wstrzykiwana jest ona od zewnątrz przez wykonane wcześniej otwory. Po rozprowadzeniu ocieplenia walory estetyczne pomieszczenia mogą ulec pogorszeniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby osłonić izolację, na przykład za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Za pomocą pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej można również ocieplać fundamenty. Przygotowania do ocieplenia budynku mogą zająć osobie początkującej sporo czasu, dlatego korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy. Polecane natryskowe ocieplenia pianką PUR w mazowieckim są opłacalne, gdyż specjalista za niewielką cenę zajmie się odpowiednim zabezpieczeniem i ociepleniem pomieszczenia. Wynajęcie profesjonalnych przedsiębiorstw gwarantuje, że ocieplenie będzie skuteczne i nie będzie wymagało dodatkowych poprawek.

W przypadku osób, które dopiero uczą się ocieplać wnętrza, może pojawić się problem z nieszczelnością izolacji, gdyż istotna jest odpowiednia grubość nakładanego materiału oraz technika pracy. Niemniej jednak, jeśli sprzęt został już zakupiony, warto spróbować swoich sił i zacząć od ocieplania budynków gospodarczych, garaży.