Ocieplanie izolacjami natryskowymi czy styropianem?

izolacja pianką poliuretanową

Nawet do 25 procent energii cieplnej ucieka z budynku przez dach. Takie straty wiążą się z dużymi kosztami grzewczymi i obniżeniem komfortu użytkowania pomieszczeń. Dlatego już na etapie budowy domu warto zadbać o odpowiednią izolację dachu zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Izolacje natryskowe w Białymstoku jest korzystne

izolacje natryskoweNiezbędna jest właściwa hydroizolacja i izolacja cieplna.W przypadku, gdy budujemy dom z użytkowym poddaszem, parametry izolacyjne muszą być o wiele wyższe niż przy tradycyjnych strychach. Możemy wykorzystać izolacje natryskowe-białystok, wełnę mineralną lub płyty styropianowe. Wszystkie te materiały bez problemu znajdziemy w hurtowniach budowlanych.Płyty styropianowe są tradycyjnym materiałem ociepleniowym. Zwykle stosowane one były jednak do ocieplania ścian oraz fundamentów. Styropian gwarantuje dobre właściwości termoizolacyjne. Jego minusem jest to, że nie zapewnia bariery akustycznej tak, jak nowoczesne ocieplanie pianką. Styropian jest palny, dlatego więźba dachowe może być narażona na pożar. W przypadku poddasz, materiał ten stosowany jest coraz rzadziej.Producenci zaproponowali pewną nowość, która miała, w założeniu, konkurować z pianką poliuretanową. Chodzi tutaj o styropian sprężysty posiadający specjalne nacięcia w płytach.

Takie płyty dobrze dostosowują się do szczelin w poddaszu i wyróżniają się wysokimi parametrami cieplnymi, ale nie zapewniają stuprocentowej szczelności tak, jak ocieplanie poddasza pianką poliuretanową. Pianka stanowi jednocześnie doskonałą barierę akustyczną i wyróżnia się niską nasiąkliwością.

Dodaj komentarz