Ocieplanie poddaszy pianką – czy warto?

ocieplanie poddaszy pianką

Ocieplanie poddaszy pianką nie jest w Polsce tak powszechne jak wykonywanie ocieplenia przy użyciu styropianu czy też wełny mineralnej. Wynika to w dużej mierze z tego, że cena wykonania izolacji natryskowej zwykle była wyższa niż przy zastosowaniu innych metod.

Ocieplanie poddaszy to dobry wybór

ocieplanie poddaszy piankąNiemniej warto zdawać sobie sprawę z tego, że większa liczba firm zajmujących się wykonywaniem tego typu izolacji sprawia, że obecnie możliwe jest ocieplanie poddaszy pianką w niskiej cenie za m2. Uzyskanie korzystnej ceny możliwe jest, jeśli tylko dobrze rozejrzymy się po ofercie firm zajmujących się tego typu ociepleniami. Nim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie warto wiedzieć jakie ma ono zalety. Przede wszystkim do zalet stosowania izolacji natryskowych należy zaliczyć łatwość wykonania tego typu izolacji. Jest to możliwe, dzięki temu, że pianka PUR dociera we wszystkie miejsca, a co za tym idzie stanowi ona bardzo dobrą izolację. Do tego pianka jest materiałem bardzo lekkim, a co za tym idzie można ją stosować nawet na bardzo delikatnych i lekkich konstrukcjach. Niemniej pianka podnosi parametry samego dachu i wzmacnia go, co także jest bardzo ważne,

ocieplanie poddaszy piankąSam materiał także jest przyjazny użytkownikom i co ważne nie ma on działania alergicznego, dzięki czemu może być stosowany w każdym domu bez względu na problemy zdrowotne domowników. Jeśli chodzi o najistotniejsza kwestią, czyli parametry izolacyjne to pianka PUR ma wyniki porównywalne lub też nieznacznie lepsze od popularnej wełny mineralnej, dzięki czemu stanowi dla niej bardzo dobrą alternatywę. Właściwości akustyczne, czyli to w jakim stopniu izoluje ona dom od zewnętrznego hałasu ma porównywalne jak wspomniana już wełna, dzięki czemu stanowi ona dobre wytłumienie. Warto także pamiętać o tym, że choć piankę poliuretanową uważa się za dość łatwopalną, co jest raczej błędne. Pianka PUR ma to do siebie, że spala się do wewnątrz, a tym samym uznaje się ją za materiał samogasnący, dzięki czemu jest to równie bezpieczne rozwiązanie jak i inne rodzaje stosowanych na poddaszu ociepleń. Wszystko to sprawia, że izolacja poddasza pianka poliuretanową w wielu sytuacjach jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań należy jednak pamiętać o tym, że by izolacja tego typu się sprawdzała musi ona zostać poprawnie wykonana, a co za tym idzie bardzo ważne jest to by wybrać odpowiednią firmę.

Warto szukać wśród tych firm, które jednocześnie mają atrakcyjną cenę wykonania usługi jak i spore doświadczenie w tej branży, czyli od dłuższego czasu działają już na rynku.

Dodaj komentarz